https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/preventivni-vlak-opet-vyjizdi.hrave-a-srozumitelne-uci-zasady-bezpecneho-chovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Preventivní vlak opět vyjíždí. Hravě a srozumitelně učí zásady bezpečného chování

27. května 2024 | České dráhy
Ve spolupráci Správy železnic a Českých drah se už pošestnácté vydává na cestu po republice Preventivní vlak bezpečné železnice. Jeho cílem je přiblížit mladým lidem, jak se chovat v okolí tratí. Interaktivní lekce tentokrát proběhnou na nádražích v Olomouci, Pardubicích, Plzni a Českých Budějovicích.

„Prevence je klíčová. Každý rok nám to potvrzují statistiky nehod s tragickými následky. Naše mise proto začíná u mladých, které netradiční formou učíme rozpoznat rizika a chránit své životy,“ říká generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.

Preventivní vlak je určený zejména žákům ve věku 12 až 18 let, letos přiveze vzdělávací zážitek na nádraží v Olomouci (27. až 28. května), Pardubicích (29. až 30. května), Plzni (3. až 4. června) a Českých Budějovicích (5. až 6. června). I letos bude výuka probíhat s aktivním zapojením studentů. Nebudou chybět osobní zkušenosti ani příběhy tragických nehod, ke kterým na železnici došlo právě kvůli zanedbání základních bezpečnostních pravidel.

„O Preventivní vlak je mezi školami každoročně zájem a je to dobře. Mladí lidé jsou přímo konfrontováni s událostmi, které se na železnici odehrály a neměly dobrý konec. Zároveň se potkají se specialisty, kteří u těchto případů zasahují,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Michal Krapinec.

Svou poučnou cestu začnou studenti ve speciálním kinovoze, kde je pro ně připravený hraný dokument To nedáš! Ten vychází z reálných událostí s tragickými následky. Diskuzní vůz potom poskytuje prostor pro setkání se zkušenými vyšetřovateli nehod, kteří hovoří o nebezpečných situacích a vysvětlují, jak jim předcházet. Na závěr budou mít účastníci pod vedením drážních hasičů možnost prakticky si vyzkoušet základy první pomoci.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist