https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prevod-botanicke-zahrady-a-zoo-pod-kraj-pokracuje.dosavadni-reditele-je-povedou-dal
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Liberecký kraj: Převod botanické zahrady a zoo pod kraj pokračuje. Dosavadní ředitelé je povedou dál

30. června 2021 | Liberecký kraj
Autor: Jan Mikulička, tel: 485 226 324
K dalšímu kroku došlo v rámci probíhajícího převodu liberecké zoologické a botanické zahrady z příspěvkových organizací města na krajské. S účinností od 1. července zřídilo zastupitelstvo kraje organizace, nazvané Zoo Liberec a Botanická zahrada Liberec – LK a rada kraje na svém úterním zasedání jmenovala jejich vedení; do funkcí byli k 1. červenci potvrzeni dosavadní ředitelé.

„Botanickou zahradu nadále povede Miloslav Studnička a zoologickou zahradu David Nejedlo. Při převodu zahrad na Liberecký kraj potřebujeme zajistit kontinuitu. Stávající ředitelé jsou odborníky na českém i evropském poli a mají mnohaleté zkušenosti, objasnila Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Od 1. července budou Miloslav Studnička i David Nejedlo dvojími řediteli – v nových krajských příspěvkových organizacích budou oba na 0,2 úvazku a zároveň budou působit v organizacích městských. Zásadních úkolem staronových ředitelů je překlopit všechny činnosti z městských příspěvkových organizací na krajské.

„Je to složitý a náročný proces – převod rozsáhlého movitého i nemovitého majetku, přechod práv a povinností zaměstnanců z pracovněprávních vztahů, získání potřebných dokumentů, jakou je například licence k provozování zoologické zahrady či získání živnostenských oprávnění,“ popsala Vinklátová.

Souběžná existence městských i krajských organizací a vypořádání vzájemných závazků by měly skončit v průběhu roku 2022. „Nová výběrová řízení na ředitele krajských příspěvkových organizací budou vypsána v roce 2023,“ upřesnila Květa Vinklátová.

„Převod botanické zahrady a zoo pod krajskou správu je výsledkem letos zahájené vzájemné výměny organizací – od Libereckého kraje zase získá statutární město Liberec domovy seniorů ve Františkově a Vratislavicích nad Nisou. Převod organizací navazuje na již fungující spolupráci se statutárním městem Liberec v minulosti. Kraj i město se dle dohody zavazují podílet se na investičních i neinvestičních nákladech vybraných příspěvkových organizací. Chceme v případě zoologické a botanické zahrady převzít zodpovědnost za organizace nadregionálního významu. Starat se o seniory je zase na druhou stranu úlohou zejména městských samospráv. Jsem rád, že se společně s městem můžeme spojit a význam těchto institucí posunout zase o výrazný krok kupředu,“ uzavřel hejtman Martin Půta.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist