https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prezident-pavel-se-setkal-s-organizacemi-z-oblasti-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Kancelář prezidenta republiky: Prezident Pavel se setkal s organizacemi z oblasti životního prostředí

Prezident Pavel se setkal s organizacemi z oblasti životního prostředí, téma je podle něj třeba řešit bez emocí a věcně.

Prezident republiky Petr Pavel přijal v úterý dne 25. dubna 2023 v 11.00 hodin na Pražském hradě zástupce neziskových organizací působících v oblasti životního prostředí u příležitosti Dne Země.

Prezident chce během svého mandátu ekologii věnovat pozornost a podílet se na vysvětlování problémů a možných řešení veřejnosti. Debata má být podle něj založená na vědeckých poznatcích a nikoliv na emocích nebo předsudcích.

“Téma životního prostředí je jedno z mých prioritních a chci se mu věnovat především tak, že budu podporovat diskuzi o tématu v různých formátech, a to na základě jasných a srozumitelných vědeckých poznatků. To znamená organizovat různé konference, semináře, kulaté stoly i širší formáty, aby se ta debata stala naprosto věcnou a oproštěnou od emocí, kterými je dnes prosycena,” řekl prezident Pavel v úvodu setkání.

Zástupci dvacítky neziskových organizací ocenili to, že Hrad se po dlouhé době tématu životního prostředí opět otevřel a že mohli o tématech na jeho půdě mluvit. Prezidentovi nabídli svou expertízu pro domácí i mezinárodní účely. Na setkání zazněly argumenty například k tématům klimatických změn, odklonu od fosilních paliv, dopravy, ochrany přírody a obnovy funkční krajiny nebo odpadů.

“Toto setkání bylo první a iniciační, ale počítám s dalšími schůzkami, jak v užším kruhu k jednotlivým tématům, tak v ještě širším okruhu účastníků než dnes. Vítám také možnost seznámit se s konkrétními projekty dobré ekologické praxe při mých cestách do regionů,” řekl v závěru setkání prezident Pavel.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist