Markéta Řeháková "> Prezident Petr Pavel se ženou Evou navštívil Slovensko, s prezidentkou Čaputovou se dohodl na společné cestě na Ukrajinu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prezident-petr-pavel-se-zenou-evou-navstivil-slovensko-s-prezidentkou-caputovou-se-dohodl-na-spolecne-ceste-na-ukrajinu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Kancelář prezidenta republiky: Prezident Petr Pavel se ženou Evou navštívil Slovensko, s prezidentkou Čaputovou se dohodl na společné cestě na Ukrajinu

Na svou první zahraniční cestu zamířil prezident republiky Petr Pavel s manželkou Evou Pavlovou na Slovensko. Návštěvu zahájili v úterý setkáním s prezidentkou Slovenské republiky Zuzanou Čaputovou a jejím partnerem Jurajem Rizmanem. “Setkání bylo připomínkou hodnot, které naše národy spojují, i výzev, jimž společně čelíme. Potvrdili jsme si chuť prohlubovat spolupráci mezi našimi zeměmi, a to nejen v oblasti energetiky, ekologie, ale i boje proti dezinformacím,” uvedl k setkání prezident Pavel. Na tiskové konferenci prezident s prezidentkou potvrdili plán jet na první návštěvu Ukrajiny společně. Zuzana Čaputová poděkovala Česku za to, že velí mnohonárodní jednotce NATO na Slovensku a že se spolu s Polskem podílí na ochraně vzdušného prostoru Slovenska.

Při návštěvě Bratislavy také Petr Pavel a Zuzana Čaputová položili věnce k soše Tomáše G. Masaryka a k pomníku Milana Rastislava Štefánika. Prezident Pavel do svého programu zařadil také připomínku obětí vraždy u baru Tepláreň, ke které došlo 12. října loňského roku. “Nesnášenlivost a společenské předsudky nemají v demokratické společnosti místo. Je i úkolem politických lídrů vysvětlovat a vzdělávat společnost, aby nikdo nemusel čelit násilí nebo žít ve strachu kvůli své národnosti či sexuální orientaci,” uvedl Pavel. S první dámou položili květiny také u pomníku zavražděného novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové.

Program prvního dne završila společná debata prezidentky Čaputové a prezidenta Pavla organizovaná českým Deníkem N a slovenskou redakcí Denníku N ve Slovenském národním divadle.

Druhý den cesty patřil setkání s předsedou Národní rady Slovenské republiky Borisem Kollárem a setkání s mladými osobnostmi nevládních organizací, bylo to například Post Bellum, Rómske advokačné a výskumné stredisko nebo Dúhy.sk a Iniciatíva Inakosť.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist