Markéta Řeháková "> Prezident republiky Petr Pavel jmenoval Petra Hladíka ministrem životního prostředí - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prezident-republiky-petr-pavel-jmenoval-petra-hladika-ministrem-zivotniho-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Kancelář prezidenta republiky: Prezident republiky Petr Pavel jmenoval Petra Hladíka ministrem životního prostředí

Prezident Petr Pavel jmenoval v pátek 10. března 2023 v 9.00 hodin na Pražském hradě podle čl. 68 odst. 5 ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky Petra Hladíka ministrem a pověřil ho řízením Ministerstva životního prostředí.

“Jsem rád, že mohu hned po inauguraci jmenovat Petra Hladíka do role ministra životního prostředí, a ukončit tak dlouhé období dohadů a výhrad, které byly podle mých zjištění prázdné. Role ministra životního prostředí je mimořádně důležitá a věci, které před námi stojí, jsou důležité i pro strukturálně vyloučené regiony,” řekl po jmenování prezident Petr Pavel. Zmínil také další problémy, které podle něj nesnesou odkladu, jako je ochrana vody, zemědělský zákon, případně zákon o ochraně přírody nebo odpadové hospodářství.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist