https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prezidentsky-par-zakoncil-navstevu-jiznich-cech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Kancelář prezidenta republiky: Prezidentský pár zakončil návštěvu Jižních Čech

19. července 2023 | Kancelář prezidenta republiky
Prezident Petr Pavel s manželkou Evou zakončili výjezd do Jižních Čech se záchranáři na vodní nádrži Lipno. Návštěva v Dolní Vltavici měla upozornit na význam práce dobrovolníků, prevence a vzdělávání.

V průběhu druhého dne návštěvy Jižních Čech prezident s manželkou Evou navštívili Černou v Pošumaví, kde jednali se starosty Lipenska mimo jiné o dopadech turistického ruchu v okolí Lipna. Prohlédli si také Zámek Český Krumlov a Pašijové divadlo v Hořicích na Šumavě.

“Při jednáních jsme naráželi na potřebu decentralizace státní moci na ta místa, kde lidé nejlépe vědí, jaké problémy mají, a také znají jejich řešení. Šablona státní správy totiž málokdy funguje na specifické problémy regionů, jako je třeba Lipensko,” řekl prezident Pavel na závěrečném briefingu v Dolní Vltavici.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist