https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pri-elektrovandru-v-usteckem-kraji-privezou-ekologii-konska-sprezeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ELEKTROWIN a.s.: Při Elektrovandru v Ústeckém kraji přivezou ekologii koňská spřežení

16. června 2016 | ELEKTROWIN a.s.
Autor: Eliška Paulová, tel: 606028817
Po vsích a městečkách v Ústeckém kraji vyrazí v úterý 21. června a ve středu 22. června koňská spřežení, která jejich obyvatelům přivezou ekologický projekt Elektrovandr. Kolektivní systém ELEKTROWIN pro sběr a recyklaci vysloužilých spotřebičů ve spolupráci s Ústeckým krajem chce jeho prostřednictvím upozornit na rostoucí význam tohoto zdroje surovin.
Elektrovandr navštíví vždy tři místa v jediném dni. K prvním budou patřit v úterý ve Šluknovském výběžku Velký Šenov, Mikulášovice a Vilémov. Ve středu pak na Chomutovsku Horní Jiřetín, Hora svaté Kateřiny a Vysoká Pec u Jirkova. Elektrovandr přiveze Recyklostroj a s ním program pro děti i dospělé, který bude uvádět Václav Upír Krejčí. Kdo s sebou vezme vysloužilý elektrospotřebič, na místě zjistí, jaké suroviny z něj lze recyklací získat. Ty pak Recyklostroj vymění za dárek.
„Jedná se o zcela nový projekt, který se s použitím tradičního koňského povozu pokusí získat zájem žáků i jejich rodičů o problematiku recyklace vysloužilého elektra,“ říká Jan Marxt ze zákaznického oddělení společnosti ELEKTROWIN a.s.

Eliška Paulová, tel: 606028817 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist