https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pribramska-mhd-bude-bezbarierova-arriva-nasadi-nove-autobusy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Arriva: Příbramská MHD bude bezbariérová, Arriva nasadí nové autobusy

19. listopadu 2019 | Arriva
Autor: Jan Holub, tel: 737 797 622
Arriva Střední Čechy bude dalších deset let vozit cestující v městské dopravě v Příbrami. S městem se dohodla na výrazné obnově vozového parku a zkvalitnění služeb pro cestující. Od prosince už lidé nebudou muset zdolávat schody v autobusech při nastupování nebo vystupování.

„Všech dvacet autobusů v příbramské MHD bude nízkopodlažních, což při nástupu i výstupu ocení zejména rodiče s kočárky, starší a méně pohybliví občané. Cestující si užijí i další komfort, kromě pohodlných sedaček to bude klimatizovaný prostor autobusů,“ říká František Soumar, ředitel společnosti Arriva Střední Čechy. Společnost dnes autobusy slavnostně představila zástupcům příbramské radnice i cestujícím, kteří si je přišli prohlédnout a vyzkoušet si jejich komfort.

Arriva Střední Čechy nakoupila pro Příbram 14 nových autobusů značky Mercedes, dalších šest vozidel je zánovních a splňují přísné požadavky města na kvalitu poskytovaných služeb v MHD Příbram. Cestující nové autobusy poznají hned na první pohled, jsou totiž výrazně červené a s logem města. Vybaveny jsou také jednotným informačním systémem a kromě hlášení zastávek uvidí cestující na LCD panelu trasu spoje i další informace k němu. Větší pohodlí ale rozhodně neznamená zvýšení cen jízdenek, ty zůstanou beze změny.

„S novými autobusy získává hromadná doprava v Příbrami zcela nový kvalitativní rozměr. Za stejnou cenu jízdného získají naši občané výrazně kvalitnější službu, větší komfort a vyšší úroveň přepravy, srovnatelnou s městy západní Evropy,“ říká starosta Příbrami Jan Konvalinka.

S výjezdem nových autobusů se změní od 1. prosince velmi drobně jízdní řády městské dopravy. Upraven bude jejich provoz během vánoční svátků a zanikne linka s označením 9A, která měla jen dva ranní spoje z autobusového nádraží do zastávky Pekárny.

Zajímavosti z MHD
* Provoz zajišťuje 20 autobusů.
* Za volanty autobusů se střídá 37 řidičů, z toho 4 ženy.
* Městská doprava má 98 zastávek.
* V provozu je na 19 linkách přes pět stovek spojů.
Jan Holub, tel: 737 797 622
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist