https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prijde-strizkov-o-svou-zelen-3
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Spolek přátel sídliště Prosek a Střížkov: Přijde Střížkov o svou zeleň?

17. března 2019 | Spolek přátel sídliště Prosek a Střížkov
Autor: Josef Platil, tel: 776 474 405
Městská část Praha 9 vydala souhlasné stanovisko MČ P9 k žádosti o změnu územního plánu pozemku č. parc. 515/41, katastrální území Střížkov, Praha 9, při ulici Lovosická z funkční plochy VV (Veřejné vybavení) a z části funkční plochy ZP (Parky, historické zahrady) na OB - E čistě obytné území s kódem míry využití území „E", zkráceným postupem. Pomozte nám sbírat podpisy pod petici!

Vážení sousedé,

obracím se na Vás, jako zástupce petičního výboru s prosbou o propagaci a podpis této petice mezi Vaše sousedy, Vaší rodinu a Vaše přátele.

Dne 5. března vydala městská část Praha 9 souhlasné stanovisko MČ P9 k žádosti o změnu územního plánu pozemku č. parc. 515/41, katastrální území Střížkov, Praha 9, při ulici Lovosická z funkční plochy VV (Veřejné vybavení) a z části funkční plochy ZP (Parky, historické zahrady) na OB - E čistě obytné území s kódem míry využití území „E", zkráceným postupem.

Jako občan Prahy 9 vnímám velice negativně zahušťování urbanisticky stabilizovaného území Proseka a Střížkova. Zvlášť za situace, kdy je na území MČ Praha 9 největší brownfield v Praze, který navíc obsluhuje nejméně vytížená stanice pražského metra - Kolbenova.

Další bytové domy dále napnou již tak přetížené prvky občanské vybavenosti, jakými jsou školky, školy či Poliklinika Prosek a zhoršení parkovací situace na sídlišti.

Řešením je tedy tuto zelenou plochu pojmenovat "Park Střížkov" a tu pak kultivovat, udržovat a užívat v souladu s potřebami obyvatel tohoto sídliště.

S pozdravem,
Josef Platil
776 474 405
www.park-strizkov.cz
Josef Platil, tel: 776 474 405
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist