Ilona Mazalová "> Přijďte nám pomoci naplánovat rozvoj Kopřivnice - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prijdte-nam-pomoci-naplanovat-rozvoj-koprivnice
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Přijďte nám pomoci naplánovat rozvoj Kopřivnice

27. září 2022 | Město Kopřivnice
Autor: Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Komise pro strategický rozvoj zve všechny občany ke společné diskuzi o novém strategickém plánu. Jde o nejdůležitější koncepční dokument, který definuje cíle města a koordinuje aktivity směřující k jejichž dosažení. Přijďte ovlivnit budoucnost Kopřivnice a staňte se spolutvůrci strategie, podle níž se bude ubírat rozvoj našeho města v následujících letech!

Práce na tvorbě strategie byly zahájeny již vloni zpracováním několika analýz či průzkumu spokojenosti obyvatel. Letos v dubnu byla jmenovaná devětadvacetičlenná Komise pro strategický rozvoj složená z místních politiků, zástupců firem a různých institucí ve městě, předsedou je generální ředitel společnosti Tatra Trucks Pavel Lazar. Tato komise se již několikrát sešla a se zapojením pracovníků radnice a dotčených organizací formulovala základní cíle a prioritní oblasti. Jednotlivými oblastmi se nyní budou zabývat tři specializované pracovní skupiny, jejichž jednání budou veřejná a zapojit se do nich bude moci každý, kdo bude mít zájem.
 
Stejný přístup zvolila radnice již při tvorbě prvního strategického plánu na období 2007-2022, kdy Kopřivnice dokonce vyhrála titul za nejlepší projekt zapojení veřejnosti ve střední Evropě. „Tvorba strategie ve spolupráci s občany se nám v minulosti velice osvědčila - díky tomu se do plánu dostala, a následně byla realizována, řada zajímavých projektů. Možnost aktivního ovlivňování místa, kde žijí, je pro občany velice důležitá a nyní k tomu budou mít ideální příležitost,“ uvedl starosta Miroslav Kopečný.
 
Jednání pracovních skupin se uskuteční v následujícím týdnu. Jako první se v úterý 4. října v 10 hodin sejde pracovní skupina Ekonomika a podnikání, která se bude zabývat zejména podmínkami pro podnikání, lidskými zdroji či vzděláváním. Ve stejný den odpoledne od 15:30 hodin proběhne jednání pracovní skupiny Přitažlivost města a veřejný život. Tato skupina bude diskutovat o tématech jako jsou veřejná prostranství, podpora a rozvoj volnočasových aktivit nebo podmínky pro rozvoj cestovního ruchu. Ve středu 5. října v 15:30 přijde na řadu skupina Vyvážený rozvoj řešící technickou infrastrukturu, dopravu, životní prostředí, energetiku či bydlení.
 
Pokud Vás jakékoliv z těchto témat zajímá a máte k němu co říci, přijměte naše pozvání a přijďte se podělit o své nápady a podněty. Všechna setkání se uskuteční v konferenční místnosti v 10. patře městského úřadu. Těšíme se na společnou diskuzi s Vámi!
Ilona Mazalová, tel: 556 879 436, 737 114 246
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist