https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prijdte-prozkoumat-biodiverzitu-luk-a-hmyzu-bilych-karpat
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZO ČSOP Veronica: Přijďte prozkoumat biodiverzitu luk a hmyzu Bílých Karpat

12. srpna 2017 | ZO ČSOP Veronica
Autor: Hana Machů, tel: 739569264
Unikátně vysoká biodiverzita Bílých Karpat vedla k tomu, že byly vyhlášeny Biosférickou rezervací UNESCO. O druhové rozmanitosti luk a hmyzu se můžete dozvědět na dvou praktických seminářích a exkurzích, které pořádá Centrum Veronica v Hostětíně 23. srpna a 5. září 2017.

První ze seminářů bude věnován druhové rozmanitosti bělokarpatských luk, která je skutečně ohromující. Na 1m2 se zde vyskytuje až 75 druhů cévnatých rostlin (v NPR Čertoryje). Lektoři z Centra Veronica a ze Správy CHKO se zaměří na moravsko-slovenské pomezí. Budou se věnovat biodiverzitě v závislosti na geologických podmínkách, ale i v závislosti na péči o dané území - kdy lidská činnost biodiverzitu výrazně ovlivňuje a mění. Představí herbářové i mineralogicko-petrografické sbírky, nad kterými bude probíhat diskuse.

Po teoretické dopolední části bude následovat exkurze na významné a petrograficko-paleontologické lokality, kde budou vidět ukázky vlivu realizace správného managementu na konkrétních lokalitách.

Druhý seminář je zasvěcen hmyzu – významu brouků a motýlů pro krajinu moravsko-slovenského území a vlivu biodiverzity luk na populace hmyzu. Uvidíte entomologické sbírky a můžete si donést i své vlastní, aby vám lektoři pomohli určit neznámé druhy. S lektory z Centra Veronica a přírodovědného oddělení Muzea jihovýchodní Moravy ze Zlína se po obědě vydáte na odbornou exkurzi na lokality významné z hlediska vysoké druhové rozmanitosti evropsky významných společenstev brouků a motýlů v rámci chráněných biotopů.

Dozvíte se spoustu informací, budete mít možnost prodiskutovat vaše otázky, uvidíte řadu praktických ukázek nejen v herbářích a sbírkách, ale především v terénu.

Bližší informace o akcích naleznete na:

https://hostetin.veronica.cz/biodiverzita-luk-vybrane-oblasti-moravsko-slovenskeho-pomezi

https://hostetin.veronica.cz/biodiverzita-vybranych-skupin-hmyzu-moravsko-slovenskeho-pomezi
Hana Machů, tel: 739569264 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist