https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prijdte-si-poslechnout-netopyry-do-stromovky-a-milicovskeho-lesa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Česká společnost pro ochranu netopýrů: Přijďte si poslechnout netopýry do Stromovky a Milíčovského lesa

20. září 2016 | Česká společnost pro ochranu netopýrů
Autor: Petra Schnitzerová, tel: 605870323
Česká společnost pro ochranu netopýrů a Lesy hl. města Prahy zvou na sérii čtyř podzimních exkurzí „Za pražskými netopýry“. Setkání s tajuplnými nočními letci proběhnou pod vedením zkušených lektorů z ČESON v Milíčovském lese v termínech 21. a 29. září a ve Stromovce 22. září a 4. října 2016. Začíná se vždy v 18:00 hod.

Česká společnost pro ochranu netopýrů a Lesy hl. města Prahy zvou na sérii čtyř podzimních exkurzí „Za pražskými netopýry“. Setkání s tajuplnými nočními letci proběhnou pod vedením zkušených lektorů z ČESON v Milíčovském lese v termínech 21. a 29. září a ve Stromovce 22. září a 4. října 2016. Začíná se vždy v 18:00 hod.

„Již tradiční večerní exkurze do Stromovky a Milíčovského lesa umožní dětem, učitelům a rodičům setkat se s netopýry tváří v tvář a dozvědět se řadu zajímavostí o jejich životě. Lektoři z ČESONu o netopýrech a jejich ochraně vždy poutavě vyprávějí a pomocí ultrazvukových detektorů (přístrojů umožňujících zaznamenat jinak pro lidské ucho neslyšitelné netopýří hlasy) odkrývají tajemství nočních lovců z pražských parků“, zve Petra Fišerová z Lesů hl. m. Prahy.

„Netopýři žijí nočním a tedy relativně skrytým způsobem života, s řadou druhů se však poměrně často můžeme setkat i ve větších městech. Především v městských lesích a parcích, kde přes den obývají úkryty ve starých dutých stromech a nacházejí zde také dostatek hmyzí potravy. Na vycházkách ve Stromovce a Milíčovském lese seznámíme návštěvníky s několika druhy letounů. Detektory totiž umožňují nejen zaznamenat přítomnost, ale podle charakteru a frekvence vydávaných hlasů rozlišit i jednotlivé druhy netopýrů“, přibližuje Petra Schnitzerová, koordinátorka projektu z ČESONu a dodává: „Děti i dospělí se mohou těšit také na ochočené handicapované netopýry rezavé Anežku, Drákulu a Pepíka ze záchranné stanice ZO ČSOP Nyctalus, se kterými se na začátku každé akce seznámí opravdu zblízka.“

Exkurze probíhají v rámci projektu, který finančně podpořilo Ministerstvo životního prostředí a Hlavní město Praha. Počet účastníků jednotlivých vycházek je omezen, a proto je třeba se na exkurze předem přihlásit. Bližší informace včetně kontaktů pro přihlášení naleznete zde: http://www.lhmp.cz/eko/2016/09/08/pozvanka-na-podzim-se-znovu-vypravime-za-neslysnymi-netopyry/. Kompletní nabídku vzdělávacích programů a exkurzí s netopýří tematikou najdete na www.ceson.org v sekci Programy pro školy.
Petra Schnitzerová, tel: 605870323 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist