https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prijdte-si-uzit-predvanocni-cas-do-nejstarsi-zoo-v-cechach-a-zjistit-co-delaji-zvirata-v-liberecke-zoo-po-zaviraci-dobe
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ZOO Liberec: Přijďte si užít předvánoční čas do nejstarší zoo v Čechách a zjistit, co dělají zvířata v liberecké zoo po zavírací době

1. prosince 2016 | ZOO Liberec
Autor: Barbara Tesařová, tel: 778 717 788
ZOO Liberec v období adventu pro návštěvníky připravuje dvě mimořádné večerní prohlídky. V pondělí 5. 12. do zoo zavítá sám Mikuláš s celou svoji družinou. Od 17.00 do 19.00 bude on i jeho společníci kontrolovat, zda byly děti v uplynulém roce hodné. Pro hodné bude mít připraveno spousty sladkostí a dárečků, zlobivé děti se budou muset vypořádat v připraveném pekle s čerty.

Během této večerní prohlídky budou otevřeny všechny pavilony, ve kterých na vás budou čekat naši ošetřovatelé s ukázkami různých zvířecích přírodnin. Návštěvníci se můžou těšit také na otevřenou badatelnu, kde jim náš zoolog představí i méně populární zvířata jako jsou hadi a brouci. Na programu je i večerní koupání slonů či komentované krmení lachtanů.

Druhá adventní večerní prohlídka proběhne 22. 12. a bude celá vánočně laděná. Zoologickou zahradu rozezní vánoční koledy a rozsvítí se betlémy. Adventní tématiku na „večerce“ navodí vánoční výtvarné dílničky, kde si bude možné vyrobit a zakoupit vánoční ozdoby a dekorace.
I v letošním roce bude na hlavním vstupu připraveno Betlémské světlo, které do ZOO Liberec přivezou čeští skauti. Pokud si návštěvníci donesou vlastní svíčku či lampu, bude možné si z této večerní akce odnést Betlémské světlo do svého domova.

ZOO Liberec nezavírá ani během vánočních svátků a v závěru roku. V posledních letech roste u rodin s dětmi obliba trávení dopoledne Štědrého dne v příjemné atmosféře mezi zvířaty v zoo. V tento den budou brány zoo otevřeny od 9.00 do 15.00 (pokladny zavírají v 14.00) a vstupné se platí pouze dobrovolné.

Kromě adventních večerních prohlídek má zoo v nabídce také sváteční komentované prohlídky, které budou probíhat 27., 28., 29. a 30. 12. vždy od 10:00. Prohlídka trvá přibližně 1,5 hodiny a návštěvníci se při ní mohou dozvědět mnoho zajímavých informací o zvířatech i ze zákulisí zoo. Za tuto službu si účastníci připlatí 30 Kč k běžnému vstupnému.

Adventní čas je také obdobím, kdy lidé hledají inspiraci na netradiční dárky. Proto jsme se rozhodli obohatit i náš e-shop. Novinkou jsou suvenýry z trusu našich býložravých zvířat! Z tohoto neobvyklého ručního papíru s originální strukturou a potiskem vyrábíme ve spolupráci s místní ruční papírnou Papyrea různé druhy bloků. Ne však každý trus býložravých zvířat je pro výrobu papíru vhodný. Po několika pokusech se výběr ustálil na této zvířecí čtveřici: slon, osel, velbloud a zebra. S nápadem přišel náš ošetřovatel slonů, který viděl výrobu tohoto papíru na Srí Lance. Papír z této netradiční suroviny si mohli návštěvníci liberecké zoo zkusit vyrobit již na podzimní akci v rámci oslav Mezinárodního dne zvířat, kde tato aktivita sklízela veliký úspěch.
Barbara Tesařová, tel: 778 717 788 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaSetkání s přírodou

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist