Lucie Macháčková "> Přímý spoj do Beskyd bude zajištěn i letos! - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/primy-spoj-do-beskyd-bude-zajisten-i-letos
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Město Kopřivnice: Přímý spoj do Beskyd bude zajištěn i letos!

24. dubna 2024 | Město Kopřivnice
Autor: Lucie Macháčková, tel: 556 879 439, 733 145 668
Od května budou moci Kopřivničané opět vyrazit na výlety do Beskyd přímým autobusovým spojem s možností přepravy jízdních kol. Po dohodě s partnerskými městy a dopravcem bude totiž i v nadcházejících třech letech opět zajištěn provoz cyklobusu.

Cyklobus Beskydy začal jezdit v roce 2021 díky vzájemné spolupráci měst Kopřivnice, Příbor, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm a Rožnov pod Radhoštěm. Šestistranná smlouva s dopravcem byla podepsána na tři roky, takže letos bylo potřeba rozhodnout, zda bude podpora měst pokračovat: „Dle statistik dopravce za rok 2023 využilo linku 6 660 cestujících, přičemž zhruba 28 procent z nich nastoupilo nebo vystoupilo na autobusovém nádraží v Kopřivnici. Službu tedy považujeme za přínosnou, využívanou a chceme provoz cyklobusu i nadále dále podporovat,“ uvedl vedoucí odboru rozvoje města Jiří Štěpán s tím, že Kopřivnice byla jedním z hlavních hybatelů jednání a postarala se o veškerou administrativu spojenou s hledáním dopravce, zajištěním všech potřebných souhlasů apod.

Za provozování dostane dopravce Z-Group Bus kompenzaci, která je pro rok 2024 domluvena na 424 tisíc korun. Zapojená města se a tuto částku skládají v poměru podle počtu obyvatel, takže Kopřivnici vyjde provoz cyklobusu v roce 2024 na 114 tisíc korun. Cyklobus Beskydy bude jezdit od 1. května až do konce září.

Služba bude zajištěna ve stejném rozsahu jako v předchozích třech letech – od května bude do Beskyd jezdit jeden spoj v pátky (na Pustevny), dva o víkendech a svátcích (na Pustevny a na Bumbálku). Během prázdnin, kdy se předpokládá největší zájem, bude jezdit cyklobus rovněž každý všední den (na Bílou). V uvedené dny bude jezdit také jedna linka zpět (v pátky mimo prázdniny z Pusteven, o víkendech, svátcích a během celých prázdnin z Bílé). Cestující budou platit jízdné, které z Kopřivnice na Pustevny i na Bumbálku vyjde na 105 korun. Děti, studenti a cestující nad 65 let zaplatí polovinu. Kolo bude možné přepravit za 40 korun.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist