https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prispevek-na-bydleni-v-senatu-podporime.cilena-pomoc-lidem-zasazenym-energetickou-krizi-je-dulezita
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

TOP 09 a ODS: Příspěvek na bydlení v Senátu podpoříme. Cílená pomoc lidem zasaženým energetickou krizí je důležitá

20. ledna 2022 | TOP 09 a ODS
Senátoři dnešní 19. schůzi zahájili minutou ticha, aby uctili památku bývalého předsedy Senátu pana Jaroslava Kubery. Senátorský klub ODS a TOP 09 podpoří vládní návrh zákona o státní sociální podpoře, který umožňuje čerpání příspěvku na bydlení. Tato cílená pomoc je určena pro ty, kteří jsou zasaženi energetickou krizí kvůli zvyšujícím se cenám energií. O návrhu zákona o platech ústavních činitelů budou zástupci senátorského klubu hlasovat volně.

„Na začátku dnešní schůze si připomeneme dvouleté výročí úmrtí bývalého předsedy Senátu pana Jaroslava Kubery. Následně máme na programu několik bodů. Z mého pohledu jsou dva body stěžejní. Jedná se o zmrazení platů ústavních činitelů a návrh zákona o státní sociální podpoře. Současná vláda chce pomoci lidem, kteří jsou zasaženi energetickou krizí v návaznosti na vysoké ceny energií. Zástupci našeho klubu jsou přesvědčeni, že cílená podpora je lepší než plošná pomoc. Novelu zákona o platech ústavních činitelů jsme v Senátu již projednávali. Na tento návrh jsou dva pohledy. Vnímám tu symboliku – vláda je nucena řešit deficit státního rozpočtu a v návaznosti na rozhodnutí, že se platy státních zaměstnanců zvyšovat nebudou, je potřeba, aby ústavní činitelé byli v souběhu s touto snahou. Proti tomu návrhu jsou ale také výtky, že je protiústavní nebo že byl přijímaný nestandardní formou. Tuto jistotu však nemáme. Po dlouhé debatě na klubu jsme se shodli, že necháme rozhodnutí na každém ze senátorů a hlasování bude volné. Myslím si, že není správné, abychom se zabývali svými vlastními platy. To považuji za opravdu nešťastné,“ říká předseda senátorského klubu ODS a TOP 09 Zdeněk Nytra.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist