https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/priznivci-safari-parku-probehli-serengeti-i-vybeh-lvu.zachranu-antilop-podporili-diky-safaribehu-csob-vic-nez-ctvrt
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Safari park Dvůr Králové: Příznivci safari parku proběhli Serengeti i výběh lvů. Záchranu antilop podpořili díky Safariběhu ČSOB víc než čtvrt milionem korun

17. října 2021 | Safari park Dvůr Králové
Safariběh ČSOB se do Dvora Králové vrátil po dlouhé pauze způsobené pandemií Covid-19. Navzdory netradičnímu termínu se startovní listina takřka zcela zaplnila a Safari Park Dvůr Králové může podpořit záchranu antilop Derbyho v Senegalu víc než čtvrt milionem korun.

„Podpora lidí v této složité době je neskutečná a ještě důležitější než jindy. Právě projekty v místě výskytu ohrožených druhů, v případě antilop Derbyho v Senegalu, jsou finančními výpadky zahrad v koronavirové době mimořádně silně zasažené,“ říká vedoucí oddělení mezinárodních projektů a komunikace Safari Parku Dvůr Králové Jan Stejskal. „To, že registrační listina dosáhla bez nadsázky maxima naší současné kapacity, je nesmírně cenné a všem účastníkům i partnerům v čele s ČSOB za to patří náš velký dík.“

Záchranu antilop Derbyho podpořilo 1473 malých i velkých milovníků přírody a sportu, mezi nimi i Jan Stejskal, zoologický ředitel safari parku Jaroslav Haimy Hyjánek či Markéta Grúňová, která vytvořila přímo v Senegalu vzdělávací programy, jež antilopu Derbyho přibližují místním dětem. Díky hojné účasti se podařilo na projekt, který v Senegalu rozvíjí s podporou safari parku český spolek Derbianus, získat přibližně 300 000 korun. Návštěvníci safari parku i běžci navíc zcela vykoupili prodejní stánek se suvenýry s motivy antilopy Derbyho, díky čemuž se na projekt podařilo získat další prostředky.

Safariběh ČSOB se naposledy konal v dubnu 2019, následovala dlouhá pauza vynucená koronavirovými opatřeními. Ta se ve značné míře dotkla i netradičně podzimní edice Safariběhu ČSOB roku 2021. Všichni běžci museli prokazovat bezinfekčnost tak, jak nařizují aktuální hygienická opatření.

Omezení spojená s koronavirem tvrdě dopadla nejen na samotné pořádání Safariběhu, ale také na projekty in-situ. „Tyto projekty se daří uskutečňovat jen díky podpoře veřejnosti a sympatizujících společností. Jsem velmi rád, že příznivci safari parku trvale ukazují, že jim osud zvířat v Africe není lhostejný. Jejich záchrana a ochrana je jedním z našich hlavních poslání,“ doplňuje Jan Stejskal.

Safariběh ČSOB byl stejně jako v minulých letech rozdělen na dětský běh na 2 km, na který se přihlásilo 275 nejmenších, a na dva závody pro dospělé, který zaujal 1002 běžců. Trasy vedly skrz Africké safari a jeho pláň Serengeti i Lví safari. Hlavním partnerem závodu se stala Československá obchodní banka, podpořily ho také ČEZ, Nadace ČEZ a další partneři.

„Ti, kteří se letos nemohli zúčastnit, ale i tak by rádi pomohli záchraně zvířat v Africe, mohou na ochranu zvířat přímo v Africe přispět prostřednictvím konta Wildlife 264350610/0300,“ zakončuje Jan Stejskal.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist