https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/pro-ferovou-evropu-cssd-zahajila-kampan-do-ep
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ČSSD: Pro férovou Evropu! ČSSD zahájila kampaň do EP

23. dubna 2019 | ČSSD
ČSSD zahájila v úterý ráno kampaň před květnovými volbami do Evropského parlamentu. Do voleb jde s hlavním mottem „Pro férovou Evropu“ – typickým příkladem neférovosti dnešní Evropy je rozdílná kvalita potravin, pracích prášků nebo třeba mnohem dražší sazby mobilních operátorů, ale i propastné rozdíly ve mzdách, nebo snaha nadnárodních firem vyvádět peníze do daňových rájů.

V pátek 24. a v sobotu 25. května čeští voliči rozhodnou, jakou Evropu chtějí a jaká bude v příštích letech. ČSSD v minulosti dokázala, že umí prosadit zájmy naší země. „Díky Evropské unii dnes můžeme ovlivňovat dění v Evropě. Izolace naší zemi nikdy nepomohla a velmoci rozhodovaly často o nás bez nás. A ministři a europoslanci za ČSSD jsou v Evropě slyšet,“ řekl v úvodu předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček.

ČSSD si pro kampaň symbolicky zvolila fotbalové kulisy. „Stejně jako ve fotbale, i v politice vás tribuny jednou zbožňují a jednou pískají. Politika je také týmový sport, ani nejlepší hráč není nic bez svého týmu,“ vysvětlil význam sportovního prostředí lídr kandidátky Pavel Poc. „Můžeme se konkrétně bavit o kvalitě potravin, nebo o dostupnosti léků, proti kterým bojujeme. To co ale chceme je funkční a férový společný trh, který slouží spotřebitelům,“ dodal.


Mix zkušeností a dravého mládí

ČSSD má kandidáty, kteří v Evropě budou hájit české národní zájmy a mají jasnou představu, jak má unie vypadat v budoucnosti. Především se ale dokážou prosadit. Lídrem kandidátky ČSSD je Pavel Poc, expert na životní prostředí – tedy oblast, která čím dál více ovlivňuje naše životy. V Evropském parlamentu byl dosud slyšet velmi hlasitě. „Máme jen pár let na záchranu planety, je potřeba to konečně začít brát vážně. A že to není sociální téma? To už dávno není pravda. Důsledky klimatické změny vždycky dřív a silněji postihnou ty slabší a chudší. To přece také není fér a musíme to změnit,“ řekl na slavnostním zahájení kampaně Poc.

Dvojka na kandidátce, Olga Sehnalová, dokázala, že i poslanec menšího státu může zahýbat celou unií a prosadit téma dvojí kvality potraviny. Před dvěma lety byla za svůj boj proti dvojí kvalitě zařazena mezi 28 osobností nejvíce ovlivňujících dění v EU. Další kandidáti, Radek Hlaváček nebo Daniela Vašátková, zastupují vzdělanou mladou generaci s energií prosazovat myšlenky ČSSD.


ČSSD chce změnu v Evropském parlamentu a ví, jak na to

Hlas ČSSD je v Evropě slyšet – to nedokazují jen ministři, ale především naši europoslanci, kteří jsou u všech důležitých věcí a rozhodují. Sociální demokraté mají navíc obrovskou výhodu v tom, že mají partnery ve všech státech Evropy.

ČSSD má spojence mezi mnoha levicovými stranami napříč Evropou, řada z nich je ve vládě. Patří proto do druhé největší skupiny poslanců v Evropském parlamentu. Díky tomu dokáže prosazovat změny nejen na půdě EP, ale i v Evropské radě. Na rozdíl od jiných českých stran a hnutí má partnery na všech důležitých úrovních rozhodovaní EU.

Hlas pro ČSSD není jen hlas pro české europoslance, naše zájmy bude prosazovat obrovská frakce sociálních demokratů z celé Evropy.

ČSSD kromě kandidátů do Evropského parlamentu představila i Programový argumentář (https://www.cssd.cz/data/files/volby-do-ep-argumentar.pdf) a Desatero poslance ČSSD v Evropském parlamentu (https://www.cssd.cz/data/files/volby-do-ep-desatero.pdf), které je zároveň závaznou smlouvou mezi ČSSD a voličem.
tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist