https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/program-covid-bus-skoncil.dopravci-poslali-pres-1000-zadosti-za-necelou-miliardu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MD ČR: Program COVID BUS skončil. Dopravci poslali přes 1000 žádostí za necelou miliardu korun

27. listopadu 2020 | MD ČR
Ve středu 25. 11. skončila lhůta pro podávání žádostí do programu COVID BUS, který Ministerstvo dopravy vyhlásilo pro podnikatele v zájezdové dopravě, kteří byli jarní vlnou epidemie velmi zasaženi. Během necelého měsíce dopravci podali 1 023 žádostí za 985 milionů korun. Přinášíme první rekapitulaci.

Žádost celkově podalo 1 023 dopravců, což je o třetinu více než byl předpokládaný odhad. Žádosti dosahují 985 179 945 Kč, takže nepřesáhnou alokovanou miliardu korun, která byla na program vyčleněna. Do této chvíle ministerstvo vyřídilo 947 žádostí za 875 772 230 Kč.

Ministerstvo dopravy bylo vůči chybným žádostem velmi vstřícné, po kontaktování dopravce a opětovném vložení příloh byly žádosti v dalších pokusech úspěšné. Dopravcům byl v takovém případě telefonicky či emailem vysvětlen další postup. Dokonce bylo umožněno i podání nové žádosti.

Neúspěšní žadatelé byli především ti, kteří nejsou držiteli příslušné koncese nebo podporu žádali na vozidlo, které spadá mimo podporované emisní třídy.

Ministerstvo dopravy prostřednictvím programu COVID-BUS podpořilo podnikatele v nepravidelné autobusové dopravě s cílem umožnit překlenout krizi trhu v době epidemie. Podpora jim pomůže přizpůsobit se tak trhu do doby 2. čtvrtletí roku 2021.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist