https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/program-ministerstva-zemedelstvi-na-obnovu-kulturniho-dedictvi-ma-uspech-pomuze-na-venkove-vytvaret-prijemne-prostredi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MZe ČR: Program Ministerstva zemědělství na obnovu kulturního dědictví má úspěch. Pomůže na venkově vytvářet příjemné prostředí

30. května 2016 | MZe ČR
Autor: Markéta Ježková
Ministerstvo zemědělství podpoří ze svého programu na udržování a obnovu kulturního dědictví venkova 866 projektů. Program vypsalo Ministerstvo letos poprvé, žadatelům z něj vyplatí přibližně 250 milionů korun.

„Podle velkého zájmu je vidět, že jsme program zacílili přesně tam, kde je potřeba. Žadatelé, což mohou být například obce nebo spolky, od nás získali podporu na obnovu venkovních soch, křížových cest, historická zemědělská stavení, stroje a zařízení nebo na vybudování odpočinkových míst. Všech 866 schválených projektů podpoříme v plné výši,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Projekty jsou zaměřené na údržbu a obnovu prvků venkovské krajiny, které pomáhají vytvářet na venkově příjemné prostředí a atraktivnější místo pro život i rekreaci.

Celkem přišlo 920 žádostí o příspěvek z programu Udržování a obnova kulturního dědictví venkova. Zamítnuto bylo 51 žádostí, které nesplňovaly podmínky pro získání dotace. Žadatelé se s případnými dotazy k jednotlivým projektům mohou obrátit na příslušné okresní pracoviště Státního zemědělského intervenčního fondu.

Seznam vyhodnocených žádostí naleznete zde:
http://eagri.cz/public/web/mze/dotace/narodni-dotace/dotace-na-udrzbu-a-obnovu-kulturniho-dedictvi/prehled-zadatelu-na-dotacni-program-16
Markéta Ježková tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist