https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/program-obnovy-venkova-podpori-45-zadatelu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Královéhradecký kraj: Program obnovy venkova podpoří 45 žadatelů

13. dubna 2021 | Královéhradecký kraj
Více než 30 miliony korun letos Královéhradecký kraj podpoří obce na svém území prostřednictvím Programu obnovy venkova. Tuto částku rozdělí mezi 45 obcí.

„Chceme podpořit menší obce v jejich rozvojových snahách podobným způsobem jako v minulých letech. Vzhledem k ekonomickému vývoji je sice alokovaná částka nižší než vloni, přesto je nakonec zhruba dvojnásobná oproti původnímu předpokladu z konce loňského roku. Navýšit se nám ji podařilo díky změně rozpočtu, zapojením nedočerpaných finančních prostředků i přesunem prostředků z jiných dotačních oblastí, ve kterých nebyly využity. Věřím proto, že i letos Program obnovy venkova pomůže k zachování kvalitní životní úrovně na venkově,“ říká radní Adam Valenta odpovědný za oblast regionálního rozvoje, grantů a dotací.

K nejvýznamnějším podpořeným projektům patří přístavba a nástavba hasičské zbrojnice v Hněvčevsi, rekonstrukce sportovního areálu v Doubravici, rekonstrukce komunikace v Hrádku u Nechanic, stavba chodníku v Byzhradci, objekt občanské vybavenosti a společná stezka pro pěší a cyklisty v Benátkách, přístavba a stavební úpravy obecního objektu v Zdechovicích nebo víceúčelové hřiště v Radíkovicích.

Pro rok 2021 podali obce 141 žádostí s celkovým požadavkem dotace ve výši 117 milionů korun. Žádat bylo možné na čtyři účely: Občanskou vybavenost, veřejná prostranství a infrastrukturu, Obnovu památkového fondu, Obnovu a technické zajištění stávajících požárních nádrží a Nakládání s odpady. Maximální výše dotace je 1,5 milionu korun. Program je určen pro obce do 3 000 obyvatel.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist