https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prohlaseni-romana-prodiho-k-summitu-eu-usa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Evropská komise, česky ICEU: Prohlášení Romana Prodiho k summitu EU-USA

Předseda Evropské komise Romano Prodi ve svém projevu po ukončení schůzky mezi USA a EU na nejvyšší úrovni prohlásil, že "ačkoliv máme v řadě věcí názorové rozdíly, neměli bychom ztratit ze zřetele, že pouze ve spolupráci mezi EU a USA lze uvažovat o skutečných změnách".

Předseda Prodi prohlásil, že summit potvrdil nový přístup k obchodním otázkám, tedy že je lépe jednat než vést spory. V souvislosti se společným problémem klimatických změn předseda Prodi uvedl, že EU "zůstává hluboce znepokojena stanoviskem USA ke Kjótskému protokolu. Z desetiletého mezinárodního úsilí prostě slevit nemůžeme." Mezi dalšími otázkami projednávanými na summitu byla i potřeba zastavit šíření nemocí v Africe, křehká situace v Makedonii a mírové úsilí na Středním východě.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist