https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prohlaseni-synodni-rady-ke-dni-zeme
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Českobratrská církev evangelická: Prohlášení synodní rady ke Dni Země

22. dubna 2019 | Českobratrská církev evangelická
Autor: Jiří Hofman, tel: 734 170 486
Na 22. dubna připadá celosvětový Den Země. Při této příležitosti zveřejňujeme aktuální prohlášení synodní rady s výzvou k péči o to, co nám bylo svěřeno jako vzácný dar.

Voláme SOS a neznamená to, že nám jde „pouze“ o spásu našich duší („Save-Our-Souls“). Jsme přesvědčeni, že starost o bližní se nevyčerpává jenom péčí o duši a tělo, ale také o prostředí, ve kterém společně žijeme. Příroda zde není pouze pro člověka, aby sloužila aktuálním potřebám současné generace, ale je vzácným darem pro všechny tvory. Naše civilizace svým konáním usiluje ovládnout veškeré zdroje a podmanit si planetu ke svému pohodlí.

Nechceme zapomínat, že naším úkolem je pečovat o planetu, na které žijeme a kterou potřebujeme pro vlastní přežití. Jsme vděčni, že si naléhavost této výzvy v poslední době stále více uvědomují mladí lidé.

Neotáčejme se k této výzvě zády a změňme své konání jako jednotlivci i jako společnost, dokud je čas.

Synodní rada Českobratrské církve evangelické
Jiří Hofman, tel: 734 170 486 tisknout poslat  twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist