Mgr. Ivana Hlinková "> Projekt ADAPTRegion AT-CZ – adaptujme se společně - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/projekt-adaptregion-at-cz-adaptujme-se-spolecne
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: Projekt ADAPTRegion AT-CZ – adaptujme se společně

28. prosince 2022 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325


Přeshraniční projekt ADAPT Region v uplynulých třech letech přinesl řadu aktivit zaměřených na adaptační opatření na změnu klimatu pro zúčastněné partnerské regiony, kterými byly Jihočeský kraj, Vysočina, Jihomoravský kraj a Horní Rakousko.

Tento projekt sice v těchto dnech končí, ovšem v rámci udržitelnosti budou partneři projektu dále pokračovat ve spolupráci a v realizaci aktivit. Projekt byl podpořen Evropskou unií v rámci programu Interreg V-A Rakousko - Česká republika. Cílem projektu bylo zvýšit schopnost obcí a dalších subjektů včas a kvalifikovaně reagovat na změnu klimatu a zvýšit povědomí a informovanost v této oblasti. Za Jihočeský kraj projekt realizoval spolek Energy Centre České Budějovice a Regionální rozvojová agentura jižních Čech. Dále se projekt účastnily Nadace Partnerství, Energetická agentura Vysočiny a hornorakouský svaz Klimabündnis Oberösterreich.

Pro zástupce obcí byl vyvinut vzdělávací kurz na téma adaptace na změnu klimatu ve městech a obcích. Obce mohly využít odborné poradenství zaměřené na investiční projekty, u kterých byla zvažována možnost implementace prvky adaptačních opatření. V rámci Jihočeského kraje se konzultace týkala především práce s vodou ve městě a v krajině. V rámci projektu byla založena přeshraniční otevřená síť ADAPTRegionu, jejímž cílem je dlouhodobě propojit projektové partnery, obce a další organizace za účelem přeshraniční výměny, přenosu znalostí a spolupráce v oblasti adaptace na změnu klimatu podle společného akčního plánu.

V rámci vzdělávání široké veřejnosti byla pro školy zpracována putovní výstava, která navštívila již řadu jihočeských i dalších škol. Výstava je doplněna workshopy pro základní školy na téma klimatické změny a možných adaptačních opatření. V Jihočeském kraji se uskutečnilo již 10 těchto workshopů, při kterých se žáci základních škol z Jihočeského kraje potkali se žáky základních škol z Horního Rakouska. Učitelé, kteří mají o putovní výstavu a workshopy zájem, mohou využít bezplatné nabídky organizátorů projektu a dohodnout se, aby výstava navštívila i jejich školu.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist