Mgr. Ivana Hlinková "> Projekt AT - CZ: Poradenství pro města a obce v oblasti adaptačních opatření na změnu klimatu - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/projekt-at-cz-poradenstvi-pro-mesta-a-obce-v-oblasti-adaptacnich-opatreni-na-zmenu-klimatu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Energy Centre České Budějovice: Projekt AT - CZ: Poradenství pro města a obce v oblasti adaptačních opatření na změnu klimatu

25. května 2021 | Energy Centre České Budějovice
Autor: Mgr. Ivana Hlinková, tel: 777 030 325
Energy Centre České Budějovice, z.s. se stalo partnerem přeshraničního projektu ADAPTRegion AT-CZ pro podporu obcím při adaptaci na změnu klimatu, jehož čím dál tím citelnější dopady jsou patrné nejen v Evropě, ale po celém světě. Cílem projektu ADAPTRegion AT-CZ je zvýšit schopnost měst, obcí a dalších subjektů reagovat na stávající i přicházející změny klimatu a adaptovat se na ně.

Všichni partneři projektu nabízí poradenství pro města a obce, které připravují investiční projekty – např. rekonstrukci školy, stavbu domu sociální péče nebo úpravu uličního prostoru ve své obci apod. Smyslem projektu ADAPTRegion AT-CZ je pomoc najít městům a obcím daného kraje řešení, jak do projektu zapracovat vhodná adaptační opatření na změny klimatu.

Ve spolupráci se svými projektovými partnery nabízí Energy Centre České Budějovice, z.s. během realizace projektu možnost podílet se na přípravě a testování vzdělávacího kurzu k tématu adaptací v příhraničním regionu, využít odborné poradenství, zapojit se do přeshraniční sítě ADAPTRegionu, která zajistí sdílení znalostí a zkušeností, nebo zajistit návštěvu příkladů dobré praxe adaptací v příhraničním regionu.

Lead partnerem projektu je Nadace Partnerství, projektovými partnery jsou kromě Energy Centre České Budějovice také Energetická agentura Vysočiny, RERA a.s. a Klimabündnis Oberösterreich.
Realizace projektu je plánována do 31. 12. 2022.

Projekt je podpořen z prostředků Evropské unie, programu Interreg V-A Rakousko-Česká republika 2014-2020.

Kontakt pro dotazy:
Mgr. Ivana Hlinková, jednatelka Energy Centre České Budějovice, z.s.
nám. Přemysla Otakara II. 87/25
370 01 České Budějovice
Tel.: 777 030 325
ivana@eccb.cz
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist