https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/provozovatele-distribucnich-soustav-mohou-zadat-o-dotace-ve-vyzve-z-op-pik-je-pripraveno-60-milionu-korun
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MPO ČR: Provozovatelé distribučních soustav mohou žádat o dotace, ve výzvě z OP PIK je připraveno 60 milionů korun

31. července 2019 | MPO ČR
Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo V. výzvu programu podpory Smart Grids I. (Distribuční sítě) OP PIK 2014 až 2020. Tato výzva je již určena jen provozovatelům lokálních distribučních soustav. Celková alokace této výzvy byla stanovena na 60 milionů korun. Jedná se o průběžnou výzvu s jednokolovým modelem hodnocení.

Samotná výzva obsahuje jen jednu oblast, která je určena provozovatelům lokálních distribučních soustav a pojímá komplexně celkový rozsah možných podporovaných oblastí, např. instalace dálkově ovládaných prvků nebo automatizaci řízení úrovně napětí či regulaci přetoků jalového výkonu.

Hodnotící kritéria umožňují žadateli možnost předem si ověřit, zda plánovaný záměr splní hodnotící kritéria a dosáhne tak na hranici potřebného počtu bodů potřebných pro schválení přidělení dotace. Toto nastavení eliminuje obavy potenciálních žadatelů ze zbytečného vynaložení energie, času i nákladů na přípravu žádosti o dotaci.

Míra podpory je pro tuto výzvu 40 % z celkových způsobilých výdajů, přičemž žádosti o dotaci je možno podávat od 1. 10. 2019 až do 31. 3. 2020.

Zájemci o dotaci se mohou obracet na Agenturu pro podnikání a inovace, která je zprostředkujícím subjektem OP PIK a pomáhá s přípravou žádostí o dotaci a s administrací vlastního projektu. Spolu s Ministerstvem průmyslu a obchodu provádí hodnocení a výběr projektů.

Podrobné informace najdete na: https://www.mpo.cz/cz/podnikani/dotace-a-podpora-podnikani/oppik-2014-2020/vyzvy-op-pik-2019/smart-grids-i-distribucni-site---v--vyzva---248068/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist