https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prulom-v-oblasti-placeni-se-blizi.budoucnost-predstavuji-platebni-karty-z-udrzitelnych-materialu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Wonderinterest Trading Ltd.: Průlom v oblasti placení se blíží. Budoucnost představují platební karty z udržitelných materiálů

1. listopadu 2023 | Wonderinterest Trading Ltd.
ESG neboli Enviromentální, sociální a řídící faktory se v posledních letech staly velmi důležitými při hodnocení celkové výkonnosti společností a významnou roli mají i při skladbě portfolia investorů. Odrážejí totiž závazek firem k udržitelnosti, etickým postupům a společenské odpovědnosti. Významného milníku v tomto směru nedávno dosáhla i společnost Mastercard, když získala nejvyšší skóre ESG ve svém odvětví.

Mastercard, který je globálním lídrem ve finančním sektoru, nedávno oznámil, že od prvního ledna 2028 budou všechny jeho platební karty vyrobeny z udržitelnějších materiálů, jako jsou recyklované plasty nebo plasty z biologických zdrojů a projdou certifikací, což představuje průlomový krok v oblasti platebních sítí. Kromě toho plánuje pomáhat také svým globálním partnerům při odklonu od primárního PVC. Společnost zahájila „Program udržitelných karet“ již v roce 2018, ale nedávno jej aktualizovala s tím, že svou iniciativu urychluje.

Chce být CO2 neutrální
V rámci svého cílení na oblast udržitelnosti chce společnost dosáhnout nulové emise při svém podnikání. Nejprve oznámila, že tohoto cíle plánuje dosáhnout do roku 2050, ale později jej zrevidovala na rok 2040. Posledních pět let funguje její provoz výhradně na elektřinu z obnovitelných zdrojů.

Mastercard v číslech
Mastercard je druhým největším zpracovatelem plateb na světě, který v roce 2022 zpracoval transakce v hodnotě téměř 8 bilionů USD. Působí ve více než 200 zemích, zpracovává transakce ve více než 150 měnách a zaměstnává téměř 30 tisíc zaměstnanců. Co se týče hospodářských výsledků, tržby společnosti dosáhly za 2. kvartál 2023 6,3 miliardy USD a zisk 2,8 miliardy USD. Data za 3. kvartál ještě nebyla v době psaní tohoto článku k dispozici.

Akcie stabilně rostou
Za poslední rok vzrostla hodnota akcií na burze NYSE o 12 procent na 369 USD za akcii, az pětiletého hlediska dosáhla výkonnost akcií Mastercard dokonce 85procentního zhodnocení.

Nejlepší z nejlepších
Podle posledních dostupných dat patří ke společnostem s nejlepším ESG ratingem na úrovni AAA výrobce procesorů do grafických karet a čipových sad do základních desek NVIDIA, technologický gigant Microsoft, ale také jeho konkurent – softwarová společnost Adobe.

Zejména během pandemie se ukázalo, že ESG investice prokázaly lepší odolnost vůči výkyvům na trhu než tradiční aktiva, ai to je jedním z důvodů, proč si vybudovali důležité místo ve skladbě portfolia investorů. Poptávka po udržitelných výrobcích navíc neustále roste, což se odráží i ve vyšších tržbách společností a prospívá vývoji jejich akcií.

Olívia Lacenová, hlavní analytička společnosti Wonderinterest Trading Ltd.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist