https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prvni-cislo-casopisu-ochrana-prirody-v-roce-2016
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

AOPK ČR: První číslo časopisu Ochrana přírody v roce 2016

1. března 2016 | AOPK ČR
Autor: Karolína Šůlová, tel: 724 102 406
Titulní stranu zdobí pohled na vřesoviště na úbočí Toku v nové chráněné krajinné oblasti Brdy.

Brdům je věnován i úvodník Josefa Vojáčka, ředitele státního podniku Vojenské lesy a statky. Ten je pro ochranu přírody v tomto území klíčovým partnerem. O tom, co cenného v Brdech najdete a jakým způsobem je třeba pečovat o tamní přírodu, se dočtete také v obsáhlém článku Bohumila Fišera a Jaroslava Obermajera.

Rubrika Výzkum a dokumentace je věnována želvám bahenním, chřástalu polnímu, tesaříku obrovskému, páchníku hnědému a hydrologii šumavských povodí.

O veřejnému zájmu v ochraně přírody pojednává text Jitky Porkertové, s aktuálními trendy ochrany africké přírody vás seznámí obsáhlý článek Františka Pelce a Jana Plesníka.

V tomto čísle najdete i třetí díl cyklu Tomáše Kučery o veřejné zeleni, tentokrát zaměřený na vesnice jako součást kulturní krajiny.

To, jak vypadala prohlídka jeskyní Moravského krasu před 120 lety, popisuje Petr Zajíček, na současnou změnu klimatu je zaměřen rozhovor s Michalem V. Markem, ředitelem Ústavu výzkumu globální změny AV ČR.

A v kuléru kromě jiného objevíte i přehled všech článků loňského roku.

Přejeme zajímavé čtení.

Archiv starších čísel viz http://www.casopis.ochranaprirody.cz/
Karolína Šůlová, tel: 724 102 406 tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist