Jan Nový "> První květnovou sobotu si užijte Zahájení návštěvnické sezóny v Třeboňské záchranné stanici! - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prvni-kvetnovou-sobotu-si-uzijte-zahajeni-navstevnicke-sezony-v-trebonske-zachranne-stanici
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Český nadační fond pro vydru: První květnovou sobotu si užijte Zahájení návštěvnické sezóny v Třeboňské záchranné stanici!

2. května 2023 | Český nadační fond pro vydru
Autor: Jan Nový, tel: 725 503 563
V sobotu 6. května 2023 se v Třeboni vypravte na Zahájení letní návštěvnické sezóny a den otevřených dveří do záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Jateční ulici. Připraven je bohatý program pro celou rodinu. V 10:00 se uskuteční vernisáž putovní výstavy Netopýři tajemní a zranitelní. Mezi 10:30 a 15:00 si nejen děti užijí zábavně - vzdělávacích stanovišť a v 17:30 akci završí benefiční koncert pro zvířátka v podání kapely Swing Trio Avalon.

V sobotu 6. května 2023 se v Třeboni vypravte na Zahájení letní návštěvnické sezóny a den otevřených dveří do záchranné stanice pro volně žijící živočichy v Jateční ulici. Připraven je bohatý program pro celou rodinu. V 10:00 se uskuteční vernisáž putovní výstavy Netopýři tajemní a zranitelní. Mezi 10:30 a 15:00 si nejen děti užijí zábavně - vzdělávacích stanovišť a v 17:30 akci završí benefiční koncert pro zvířátka v podání kapely Swing Trio Avalon. Bohatý program pro celou rodinu je letos v areálu Třeboňské záchranné stanice připraven na první květnovou sobotu. „V 10 hodin zahájíme vernisáží putovní výstavy „Netopýři tajemní a zranitelní“, která bude ve stanici k vidění až do léta. Mezi 10:30 a 15:00 návštěvníci zažijí blízké setkání s okřídlenými savci v infostánku České společnosti pro ochranu netopýrů, ponoří se do tajuplného života pod vodou s Ivou Šímovou a užijí si s dětmi ukázku starého řemesla a tvůrčí dílničku s Lapky od Malše a Lenkou Smržovou“, láká Olga Růžičková. A co vás čeká dále? „Připravte se také na pokrm pro tělo i duši s cvičením Čchi-kung pod vedením Radka Kaňi či komentované prohlídky naší Expozice zvířat s příběhem. Chybět nebude ani proslulá Čertova občerstvovna a mazlící koutek s kozou Rózou“, doplňuje s úsměvem hlavní organizátorka akce.
Vpodvečer program završí komorní koncert kapely Swing Trio Avalon v letní učebně ve stanici. „Benefiční koncert pro zvířátka začíná v 17:30. A pozor, v učebně se netopí! Swing nás sice možná rozpálí, přesto doporučujeme se pro jistotu na večer dostatečně obléct“, doplňuje Olga poslední důležitou informaci. Vstupné na celodenní akci i koncert je dobrovolné, přispět bude možné do sbírkových kasiček či s pomocí QR kódů umístěných v areálu stanice. Výtěžek poputuje na péči o zvířecí pacienty v záchranné stanici.
Třeboňská záchranná stanice pečuje o zvířata z volné přírody zraněná převážně v důsledku lidské činnosti, a to na území Třeboňska, Jindřichohradecka a Dačicka. Zabývá se ekologickou výchovou a osvětou nejen dětí z mateřských a základních škol, ale i široké veřejnosti a odborným poradenstvím. V případě nálezu živočicha, u nějž zvažujete pomoc, se můžete poradit s pracovníky stanice na čísle +420 384 722 088 (automatické přesměrování na mobil). Stanici lze celoročně navštívit a seznámit se blíže s jejími stálými obyvateli. Více informací na webu www.vydry.org.
Jan Nový, tel: 725 503 563
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist