Pavla Kuklová "> První ročník soutěže Zelená obec roku má své vítěze - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prvni-rocnik-souteze-zelena-obec-roku-ma-sve-viteze
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Československá obchodní banka, a.s.: První ročník soutěže Zelená obec roku má své vítěze

21. června 2023 | Československá obchodní banka, a.s.
Autor: Pavla Kuklová, tel: 730859356
„V ČSOB dlouhodobě bereme potřebu vnímání zelených otázek, dopadů na klima a na společnost jako extrémně důležité, a proto jsme se rozhodli uspořádat tuto soutěž. Jsem rád, že byly oceněny obce, které umí pracovat a fungovat způsobem, který dbá na ochranu životního prostředí. Zároveň vítězné obce vytváří velice příjemné prostředí nejenom pro své obyvatele ale i pro firmy, které zde působí a také pro samotný život v obcích,“ říká Ján Lučan, člen představenstva ČSOB zodpovědný za Vztahové bankovnictví. „Očekáváme, že soutěž podpoří vznik nových šetrnějších projektů v sektoru municipalit, ukáže možnosti financování a získávání zdrojů a inspiruje další obce k realizaci vlastních řešení,“ uzavírá Ján Lučan.

„Jsme rádi, že o první ročník soutěže Zelená obec roku je zájem. Přihlášku podaly obce z různých koutů České republiky. Velká část z nich v něčem opravdu vyniká, výběr mezi nimi tedy nebyl pro porotce lehký. V soutěži chceme pokračovat i v dalších letech, obce tak budou mít další příležitost získat ocenění. V nejbližší době o vítězích vyjdou v Hospodářských novinách reportáže, které pomohou inspirovat další města a vesnice. Čtenářům ještě více přiblíží úspěšné obecní projekty z oblasti ochrany životního prostředí, obnovitelné energie a udržitelnosti,“ uvedl Jaroslav Mašek, šéfredaktor Hospodářských novin.

Kompletní přehled vítězů soutěže Zelená obec roku:
Obec do 1 000 obyvatel
1. místo - Hostětín
2. místo - Krásná
3. místo - Záměl

Obec nad 1 000 obyvatel
1. místo - Slavičín
2. místo - Litomyšl
3. místo - Chrudim

Sociální počin roku: Záměl

Informace o soutěži:
Cílem soutěže bylo vybrat obce, které mají v oblasti udržitelného fungování dlouhodobou vizi, snižují uhlíkovou stopu, zmírňují dopad na změnu klimatu, investují do ochrany životního prostředí, přináší inovační hodnotu, podporují biodiverzitu a aktivně zapojují občany. Přihlášené obce hodnotila odborná porota složená z expertů na životní prostředí, osobností a zástupců firem a obcí. V porotě zasedl například ministr životního prostředí Petr Hladík, ekolog Martin Bursík nebo architektka Eva Jiřičná. Přihlašování do soutěže probíhalo v termínu od 22. března do 9. května přes jednoduchý formulář na webových stránkách soutěže, kde byly k dispozici i detailní informace k samotné soutěži.

Pavla Kuklová, tel: 730859356
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist