https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prvni-virtualni-oslava-dne-zeme-online-slavi-uspech
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: První virtuální oslava Dne Země online slaví úspěch

27. dubna 2020 | Hl. město Praha
Praha letos slaví Den Země netradičně – online a až do konce května. Virtuální projekt s názvem Příroda ve městě připravený ve spolupráci s agenturou Kristian byl spuštěn 22. dubna a hned první den na jeho stránky denzeme.eu zavítalo 20 tisíc návštěvníků.

„Občané si mohou prohlédnout pražskou přírodu online, my však pokračujeme v našich projektech, jakoby žádné omezení nebylo. Proto investujeme nemalé peníze do výsadby nových stromů, revitalizace vodních toků, tvorby nových biotopů, zakládání mezí a remízků na městských polích, rekonstrukcí parků a dalších. Nedávno tak třeba vznikl úplně nový ostrov na rybníku Martiňák a další projekty. Je důležité, aby i v době pandemie koronaviru téma přírody a životního prostředí nezapadlo,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy Petr Hlubuček.

Letošní oslava Dne Země je jedinečná nejen tím, že je v pořadí již 50., ale že se koná poprvé v historii v online prostředí. Nabízí řadu vzdělávacích a zábavných aktivit, včetně kvízů a soutěží s hezkými cenami. A data návštěvnosti stránek denzeme.eu ukazují mimořádný zájem: jen během prvních 30 hodin od spuštění, se do projektu přihlásilo přes 500 žáků a 120 pražských škol a počet návštěvníků za první den dosáhl 20 tisíc.

Projekt ale není určen jen učitelům, žákům a jejich rodičům, ale všem, které Příroda ve městě zajímá. Zapojily se do něj i některé pražské instituce, firmy a organizace např. Národní muzeum, Pražské služby, Pražská energetika, Svaz ochránců přírody nebo Toulcův dvůr.

Oslava letošního Dne Země pokračuje a všichni zájemci o téma ochrany životního prostředí mají možnost zúčastnit se až do konce května.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist