https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/prvni-ze-serie-podzimnich-webinaru-predstavi-cirkularni-eventy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Cira Advisory: První ze série podzimních webinářů představí cirkulární eventy

9. září 2020 | Cira Advisory
Autor: Eliška Mezuláníková
Eventy a akce jsou běžnou součástí společenského života firem, institucí i komunit. Pomáhají jejich zadavatelům plnit důležité cíle, ať už společenské nebo obchodní. Většinou se ale při organizaci hodnotí pouze výsledný efekt, bez zvážení ekologické zátěže eventu. Pomalu ale dochází k určitým změnám a posunu jejich vnímání. Organizátoři už nechtějí jen zbytečně plýtvat materiály a zdroji, ale začínají více přemýšlet o dopadech na životní prostředí. Zatím ale v tomto ohledu chybí strategický přístup.

“Chtěli bychom účastníky webináře inspirovat, že lze akce plánovat a pořádat i jinak než zažitým způsobem, a to udržitelně. Při realizaci udržitelného eventu se musíme zaměřit na redukci jednorázově použitých materiálů, zamezit plýtvání energiemi, vodou, ale i potravinami. V neposlední řadě nás zajímá také uhlíková stopa, kterou umíme účinnými opatřeními efektivně snížit. Věříme, že cirkulární eventy mají skutečně budoucnost a každému na této cestě za změnou rádi poradíme,” popisuje Martina Kafková, event management expert společnosti Cira Advisory a M-Ocean.

Všichni, kteří mají chuť v tomto ohledu něco změnit a převzít za eventové prostředí zodpovědnost, se mohou přihlásit 16. září od 17 hodin na webinář. Dozví se přesně, co je to cirkulární event, jak nastavit udržitelné KPI’s akce, jakých je 12 pilířů cirkulárního eventu nebo jak minimalizovat uhlíkovou stopu.

Webinář je pro registrované zdarma.
Registrace je možná na tomto odkazu https://www.ciraa.eu/event/webinar-cirkularni-eventy-jako-zelene-akce-budoucnosti/
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist