Lucie Pavlásková "> Putovní výstava edukuje návštěvníky muzea o plastech a jejich efektivním využití. Zboří i pár mýtů. - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/putovni-vystava-edukuje-navstevniky-muzea-o-plastech-a-jejich-efektivnim-vyuziti.zbori-i-par-mytu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Replastuj.cz: Putovní výstava edukuje návštěvníky muzea o plastech a jejich efektivním využití. Zboří i pár mýtů.

3. července 2024 | Replastuj.cz
Autor: Lucie Pavlásková, tel: 775755066
Mnoho lidí stále vnímá plast jako největšího nepřítele životního prostředí. Přitom jde o jeden z nejudržitelnějších obalových materiálů, pokud se s ním nakládá správně. Znáte například rPET? A věděli jste, že tato technologie recyklovaného plastu je zdaleka tou nejekologičtější volbou pro nápojové obaly?

První „štaci“ putovní výstavy instaluje Replastuj ve Slezském zemském muzeu v Opavě. Úkolem výstavy je učit děti, ale i dospělé, jak plasty co nejlépe používat, jak s nimi nakládat a co může každý jedinec dělat, abychom vlastnosti plastů využívali co nejefektivněji. Návštěvníci se zde dozví mnoho i ne příliš známých, a přesto zásadních faktů o plastech. Součástí výstavy bude i edukační program připravený pro žáky ZŠ a studenty SŠ.

Tato putovní výstava je jedním z dalších počinů iniciativy Replastuj a navazuje mimo jiné na metodickou příručku s názvem EKOABECEDA, která již nyní na téměř 300 základních školách pomáhá při vzdělávání o udržitelnosti a ochraně našeho životního prostředí.

Iniciativa Replastuj reaguje prostřednictvím výstavy i na zvyšující se zájem o informace o plastech, recyklaci a zpracovávání odpadu. Jak vyplynulo z průzkumu, realizovaném v dubnu tohoto roku, zajímají se o ně více než 2/3 lidí. Ti se nebrání edukaci v oblasti obalových materiálů a plastů a chtějí se starat o své životní prostředí. Kolem plastů však vzniká množství mýtů, kterým dokážeme čelit jedině dostatečně informovaní.

Výstava v opavské Historické výstavní budově bude otevřena od úterý do neděle vždy od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. Vstup na výstavu je zdarma. Pronikněte do detailů udržitelnosti, vzdělávejte se, ulehčete naší planetě!

Autory výstavy jsou vzdělávací iniciativa Replastuj a společnost ALPLA. Partnerem výstavy a autorem instalace vyrobené z recyklovaného a recyklovatelného plastu jsou Plastic Guys.

Více informací o iniciativě Replastuj i detailní výsledky zmiňovaného průzkumu najdete na www.replastuj.cz. Zde si také v online kvízu můžete vyzkoušet své znalosti o plastech.

Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist