Zdeněk Kovář "> Radegast daroval 100 zavlažovacích vaků městu Nový Jičín - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/radegast-daroval-100-zavlazovacich-vaku-mestu-novy-jicin
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Plzeňský Prazdroj: Radegast daroval 100 zavlažovacích vaků městu Nový Jičín

24. října 2022 | Plzeňský Prazdroj
Autor: Zdeněk Kovář, tel: 735 189 368
Další zavlažovací vaky zamířily na pomoc městské zeleni
a problémům se suchem. Tentokrát Pivovar Radegast v souvislosti s letošní „vodní kampaní“ daroval 100 zavlažovacích vaků pro stromy městu Nový Jičín. Vaky jsou díky kapkovému zavlažování ideální pomůckou pro šetrné a hospodárné zalévání stromů.


Zavlažovací vaky se postupně dostávají do vybraných obcí po celém Česku. Prvních 150 vaků obdrželo v září město Rakovník. V Novém Jičíně převzal 100 kusů zavlažovacích vaků místostarosta Ondřej Syrovátka. Za Pivovar Radegast je daroval obchodní sládek Roman Šolc, který k aktivitě říká: „Pokud chcete uvařit pivo, tak se bez vody neobejdete. Radegast je proto v oblasti vodního hospodářství dlouhodobě aktivní. V šetření vodou při vaření piva patříme k nejlepším na světě. V mnoha hospodách, které čepují Radegast, najdete pisoáry fungující bez použití pitné vody a splachování. Podporujeme i další projekty řešící například zadržování vody v krajině nebo péči o vodní zdroje včetně pořízení stovek zavlažovacích vaků pro stromy.“

Vaky jsou vhodným zavlažovacím nástrojem pro suché či nověji zasazené stromy ve městech a obcích. Zavlažovací vaky umožňují efektivní a úsporné zalévání a zvýší šanci na uchycení stromu. Kapkové zavlažování vypouští vodu postupně jen okolo kmene stromu a ta se tak dostane až k jeho kořenům. Voda z vaku je vypouštěna v rozmezí 3 až 8 hodin. Zdvojnásobení objemu závlahy umožní jednoduché spojení dvou vaků do sebe.

„Zavlažovací vaky již několik let využíváme, protože se díky nim nové výsadby stromů lépe ujmou a zakoření,“ uvádí místostarosta Ondřej Syrovátka, který má v gesci Odbor životního prostředí. „Vaky darované pivovarem Radegast nám tak přijdou velmi vhod a použijeme je
k novým výsadbám stromů v městské zeleni, jako například ve vnitroblocích sídlišť, okolo parkovišť, v parcích Smetanovy a Janáčkovy sady a podél cyklostezky,“ doplňuje Syrovátka.

Pivovar Radegast pořídil celkem 534 zavlažovacích vaků na základě účtenek od nákupu piva, které mu zaslali lidé v letošní „vodní kampani“. Ta odstartovala symbolickým průvodem velbloudů v Praze a Ostravě, jenž se uskutečnil u příležitosti Mezinárodního dne boje proti suchu a upozorňoval na důležitost šetření s vodou a zadržování vody v krajině.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist