https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/radni-rogner-odstupuje-kvuli-vystavbe-v-parku-v-praze-10
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených v Praze 10: Radní Rogner odstupuje kvůli výstavbě v parku v Praze 10

Obyvatelé Strašnic z oblasti kolem areálu Gutovka byli v minulém týdnu nepříjemně překvapeni kroky místní radnice, která se rozhodla přebudovat veřejný park na uzavřený sportovní areál s minigolfem, tenisovým kurtem, nohejbalovým kurtem a zahradní restaurací. Bez informování místních občanů začalo urychlené oplocování části budoucího areálu.

Radní Městské části Praha 10 Roman Rogner (SZ), který zodpovídal za oblast péče o životní prostředí, se rozhodl na protest proti tomuto projektu odstoupit ze své funkce.

„Tento projekt přestavby veřejného parku na sportovní centrum vzniknul za mými zády a bez jakéhokoliv informování místních obyvatel. To je v příkrém rozporu s tím, co považuji v politice za správné. Navrhovaný projekt znamená citelný zásah do stávající zeleně a nekoncepční zasazení tenisových kurtů, restaurace, nohejbalového hřiště a minigolfu do plochy parku, který je v územním plánu označen jako využití pro zeleň a parky,“ prohlásil Roman Rogner, bývalý radní Prahy 10 za Stranu zelených.

„Podporuji rozhodnutí radního Rognera, který se rozhodl vzepřít neférovému jednání vedení Prahy 10. Byla jsem zděšená tím, že již začala realizace projektu, o kterém naši zastupitelé ani veřejnost neměli tušení,“ prohlásila Petra Kolínská, předsedkyně pražských zelených a čtyřka na kandidátce do poslanecké sněmovny.

„Požadujeme, aby Praha 10 okamžitě zastavila realizaci přestavby parku Strašnická. O tak zásadní změně využití musí rozhodnout až nové vedení radnice vzniklé po říjnových komunálních volbách a po diskuzi s občany. Tento park musí zůstat parkem a projít revitalizací, ale ne formou, kterou místní obyvatelé odmítají a proti které nyní podepsují petici,“ řekla Ivana Cabrnochová, předsedkyně Strany zelených v Praze 10.

„Kritizuji radu Městské části Praha 10 za přehlíživý přístup k voličům. Před časem naše radnice prosazovala projekt Společně měníme Prahu 10, který měl za účel zapojit občany do rozhodování o důležitých věcech v městské části. V případě parku Strašnická se ale lidí opět nikdo nezeptal,“ poznamenal Miloš Mrkvička, zastupitel za Stranu zelených v Praze 10.

„Zastupitelé za Stranu zelených se v minulých třech letech rádi účastnili práce ve vedení městské části. Prosadili jsme podporu cyklodopravy v městské části, zlepšili jsme čistotu v ulicích a v zeleni, snažili jsme se zabránit projektům na zastavování zeleně, vytvářeli jsme novou politiku zapojování veřejnosti do rozhodování, prosadili jsme přímou podporu grantů na ochranu životního prostředí, rozvíjeli jsme třídění odpadů včetně bioodpadu a dalších složek, nebo jsme aktivně vstupovali do procesu přípravy nového územního plánu ve prospěch zeleně.

V této chvíli, kdy se o důležitých věcech, navíc v kompetenci našeho zástupce v radě, rozhoduje bez nás, nezbývá, než ji opustit,“ konstatoval Zdeněk Vávra, zastupitel za Stranu zelených v Praze 10.


Kontakty:
Roman Rogner, roman.rogner@zeleni.cz, tel. 608 880 518
Ivana Cabrnochova, ivana.cabrnochova@zeleni.cz, 721 112 729
Miloš Mrkvička, milos.mrkvicka@zeleni.cz, 776 627 049
Zdeněk Vávra, zdenek.vavra@zeleni.cz, 774 252 957
Petra Kolínská, petra.kolinska@zeleni.cz, 776 552 022

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist