https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/radnici-prahy-2-dosla-s-parkovanim-elektrokolobezek-trpelivost
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MČ Praha 2: Radnici Prahy 2 došla s parkováním elektrokoloběžek trpělivost

5. října 2022 | MČ Praha 2
O regulaci provozu sdílených elektrokoloběžek, které čím dál více zaplavují ulice metropole, usiluje Praha 2 již od roku 2018. Situace začala být ovšem v posledních měsících již natolik neúnosná, že adnice Prahy 2 iniciovala jednání se zástupci společností LIME a BOLT a je odhodlána přistoupit k radikálnějším krokům.

„Už nám opravdu došla trpělivost! Naši občané denně zakopávají o koloběžky, které se válí po zemi nebo stojí uprostřed chodníků. Každodenně se s tím musí také potýkat handicapovaní či nevidomí a velký problém je to také pro maminky s kočárky a seniory. A nikdo s tím nic nedělá. Už dlouho voláme po systémovém řešení a nastavení jasných pravidel provozování sdílených dopravních prostředků. Uvítali bychom i legislativní změny a větší pravomoc radnic i policie v řešení této problematiky,“ říká starostka Prahy 2 Alexandra Udženija.

Na jednání dospěli zástupci radnice, městské policie a společností LIME a BOLT ke společné dohodě, která spočívá v provádění každodenních kontrol problematických míst. Společnosti LIME a BOLT přislíbily, že v místech, na která budou v ranních hodinách upozorněny, dojde z jejich strany k provedení nápravy a odstranění koloběžek. Tento zkušební provoz bude trvat 14 dní a následně dojde k vyhodnocení dat a spolupráce se společnostmi.

„Současný systém „Půjč si a zahoď“, na který již od roku 2018 upozorňujeme a vyzýváme k přijetí nezbytných legislativních opatření, odmítáme dále tolerovat. Už v listopadu 2021 jsme vytipovali 32 míst pro parkování elektrokoloběžek a s kladným stanoviskem Policie ČR požádali Magistrát hlavního města Prahy o instalaci stojanů. Bohužel k realizaci ze strany Technické správy komunikací hl. m Prahy stále nedošlo. Apelovat na jejich umístění budeme nadále jak na TSK, tak i MHMP. Nechceme koloběžkovou anarchii v našich ulicích,“ uvedl místostarosta druhé městské části pro oblast dopravy, financí a investic Jan Korseska.

Radnice ve svém úsilí situaci řešit rozhodně nepoleví. Stejně jako v minulosti, kdy se jí podařilo po dlouhém boji prosadit v Praze 2 nulovou toleranci hazardu, je i v případě sdílených koloběžek radnice odhodlána situaci řešit tak dlouho, dokud nedojde k uspokojivému řešení, které usnadní život jejím občanům. I proto je městská část Praha 2 připravena oslovit Ministerstvo dopravy ČR a společně tak řešit nezbytnou legislativu a nalezení jasných pravidel.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist