https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/reagujeme-na-protrzeni-kachovske-prehrady-v-chersonske-oblasti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Člověk v tísni: Reagujeme na protržení Kachovské přehrady v Chersonské oblasti

6. června 2023 | Člověk v tísni
V noci na 6. června 2023 byla protržena Kachovská přehrada v Chersonské oblasti v Ukrajině. Chystáme pomoc v koordinaci s místními úřady.

Spojili jsme se s ukrajinskými úřady, které již reagují na mimořádnou situaci a shromažďují informace o nejnaléhavějších potřebách, a zítra dodáme 20 000 šestilitrových lahví pitné vody do Chersonské a Dněpropetrovské oblasti, jednáme také o dodávce čerpadel a cisteren na vodu. Jsme také připraveni distribuovat hygienické balíčky v Chersonu.

Chystáme se doručovat potravinové balíčky do komunitních center, kam budou evakuováni obyvatelé ze zaplavených a ohrožených oblastí. V těchto centrech můžeme také poskytovat psychologickou podporu.

PŘISPĚJTE DO SBÍRKY SOS UKRAJINA: https://www.clovekvtisni.cz/darujte/jednorazove?amount=2000&accountId=7

Děkujeme za podporu. #StandWithUkraine

Situace je zatím velmi nepřehledná, ukrajinské autority se momentálně soustředí především na evakuaci lidí z ohrožené oblasti. V podvečer budeme mít informace o potřebách vzešlé ze schůzky místních autorit a humanitárních organizací působících na místě, sledujte nás.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist