https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/reakce-mzp-na-dnesni-tiskovou-zpravu-hnuti-duha
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Reakce MŽP na dnešní tiskovou zprávu Hnutí Duha

1. listopadu 2018 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382
Jsme v šoku, jakým způsobem se tu vymáhají po státu peníze, jakým nátlakem. Organizace samy upozorňují na hospodaření se státními prostředky transparentním způsobem, a samy přitom chtějí naprosto netransparentně s těmito prostředky nakládat stylem: „státe dej nám peníze a nezajímej se o to, jak a na co je použijeme“.

Chceme, aby veřejné prostředky, které vynaložíme na osvětovou kampaň v oblasti zerowaste, budou na tuto kampaň také plně využity. 2,5 milionu korun z celkové částky dotace 3,5 milionu korun (jednalo se o druhý nejdražší projekt z výzvy) mají být využity na platy vedení a zaměstnanců Hnutí Duha a podmínky měly pouze zajistit, aby dotační prostředky plynuly opravdu jen do práce na zadané kampani v oblasti bezodpadového stylu života a odvedená práce naplňovala strategické dokumenty MŽP a Státní politiku životního prostředí, což je ostatně jedna ze základních podmínek poskytování prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR.

Je to nepochopení této pilotní „kampaňové výzvy“ ze strany Hnutí Duha a jsme opravdu rozčarovaní, jakým způsobem Zelený kruh a Hnutí Duha toto komunikuje.
Petra Roubíčková, tel: 267 126 396, 739 242 382
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist