https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/reakce-mzp-na-nepresne-informace-zverejnene-dnes-v-mf-dnes-hospodarskych-novinach-i-pravu-k-rediteli-ceske-inspekce
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

MŽP ČR: Reakce MŽP na nepřesné informace zveřejněné dnes v MF Dnes, Hospodářských novinách i Právu k řediteli České inspekce životního prostředí

5. září 2016 | MŽP ČR
Autor: Petra Roubíčková, tel: 739 242 382
Ministerstvo životního prostředí tímto uvádí na pravou míru informace zveřejněné v dnešním denním tisku, konkrétně v MF Dnes, Hospodářských novinách i Právu, které se týkají čtvrtečních informací, které přinesla ČTK, k rozhodnutí náměstka ministra vnitra pro státní službu Josefa Postráneckého o výběrovém řízení podle služebního zákona na místo ředitele České inspekce životního prostředí. Toho se účastní i současný ředitel ČIŽP Erik Geuss.

Všechny deníky nesprávně uvedly, že současný ředitel Erik Geuss byl rozhodnutím náměstka ministra vnitra odvolán. To však není pravdivá informace, neboť rozhodnutí náměstka ministra vnitra Postráneckého mířilo na výběrové řízení na ředitele ČIŽP (tzv. přesoutěžení) podle služebního zákona. Náměstek Postránecký ze své pozice odvolacího orgánu zrušil rozhodnutí státního tajemníka v MŽP Jana Landy a podle jeho rozhodnutí musí být o vítězi výběrového řízení dle služebního zákona rozhodnuto znovu. Tzn., že Erik Geuss zůstává v pozici ředitele ČIŽP na základě jeho jmenování z roku 2014 ministrem životního prostředí dle zákoníku práce. Do doby jmenování ředitele ČIŽP dle služebního zákona bude z důvodů předběžné opatrnosti ve věcech státní služby rozhodovat státní tajemník v MŽP Jan Landa.

Další mylně interpretovanou informací byla informace o podané správní žalobě. Ministerstvo životního prostředí není ve sporu účastníkem řízení, tudíž ani nemohlo podat správní žalobu. Tu podal současný ředitel ČIŽP Erik Geuss. Je možné, že v průběhu výběrového řízení dle služebního zákona, které nyní pokračuje, soud o žalobě rozhodne.
Petra Roubíčková, tel: 739 242 382 tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist