https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/reakce-skupiny-katapult-a-oldricha-rihy-na-zpravu-o-zalobe-na-martina-bursika-a-stranu-zelenych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Katapult: Reakce skupiny Katapult a Oldřicha Říhy na zprávu o žalobě na Martina Bursíka a Stranu zelených

11. října 2011 | Katapult
Reakce skupiny Katapult a Oldřicha Říhy na zprávu v médiích o žalobě Ladislava Vostárka, autora textu písně Až z repertoáru skupiny Katapult, na Martina Bursíka a Stranu zelených za to, že použili ve volební kampani v roce 2010 neoprávněně slogan z textu ...a co děti, mají si kde hrát?

Média mylně uvádějí, že L.Vostárek je textařem Katapultu. L. Vostárek BYL textařem Katapult /1975 - 1980/ a v současné době jím NENÍ již 31 let. Přinejmenším je správné psát: "bývalý textař Katapultu".

Jako spoluautor písně jsem M. Bursíkovi souhlas udělil, ačkoliv jsem byl /a jsem stále/ přesvědčen, že jedna věta z textu písně není autorské dílo a že souhlas v podstatě nepotřeboval.

Byl a jsem hrdý na to, uvedený slogan že může pomoci volební kampani Martina Bursíka, která byla určena upozornit na ekologickou situaci na severu Čech, prolomení limitů těžby a následků z toho vyplývajících pro lidi žijicích v tomto regionu.

Osobně se stydím se za L. Vostárka, že žalobu podával a že Katapult je v této kauze zmiňován, ačkoliv se žalobou L. Vostárka nemá vůbec nic společného.

Oldřich Říha
Vydání tohoto textu bylo podpořeno z Revolvingového fondu Ministerstva životního prostředí ČR. Za obsah je zodpovědná výhradně redakce serveru Ekolist.cz a nelze jej v žádném případě považovat za názor MŽP.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist