https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/reakce-spravy-krnap-na-zjisteni-nejvyssiho-kontrolniho-uradu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Správa KRNAP: Reakce Správy KRNAP na zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu

7. října 2019 | Správa KRNAP
Autor: Radek Drahný, tel: 737 209 900
V případě Správy KRNAP NKU poukázal na tři případy špatně vypočítaného nájemného. Jednalo se o administrativní chybu výpočtu. Ještě v průběhu kontroly Správa KRNAP zajistila nápravu. Nájemcem bylo nájemné doplaceno v plné výši. Finanční škoda tak nevznikla. Odpovědný pracovník byl postižen finanční sankcí. Formálně podané trestní oznámení NKÚ Policie odložila.

Případy, kdy nebyly smlouvy zaneseny do registru, odkazují na mezidobí, když registr byl ve fázi testování a tato povinnost nebyla 100 % uplatňována. Tato skutečnost neměla žádný vliv na platnost uzavřených smluv.

Otázka předkupního práva není chybou Správy KRNAP. Povinnost nabídnout prodávané pozemky mají jejich majitelé v momentu zamýšleného prodeje. Správa KRNAP v této věci postupuje aktivně a už v půlce července oslovila všechny obce, města a právnické osoby na území KRNAP s informací o této povinnosti.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist