https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/reditelstvi-silnic-a-dalnic-vyhlasilo-nove-vyberove-rizeni-na-dalnici-d35-v-useku-opatovice-nad-labem-casy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

ŘSD ČR: Ředitelství silnic a dálnic vyhlásilo nové výběrové řízení na dálnici D35 v úseku Opatovice nad Labem - Časy

23. srpna 2018 | ŘSD ČR
Ředitelství silnic a dálnic vyhlásilo nové výběrové řízení na dálnici D35 v úseku Opatovice nad Labem – Časy s cílem zahájení výstavby na jaře 2019, aby bylo možné dálnici zprovoznit současně s navazujícím úsekem Časy – Ostrov v celkové délce 27 kilometrů.

Původní výběrové řízení bylo v červenci definitivně zrušeno Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. Ředitelství silnic a dálnic rozhodnutí Úřadu respektuje, nicméně s ním nesouhlasí a bude proti němu podávat žalobu k soudu.

Aby ovšem nedošlo k výraznějšímu časovému skluzu výstavby tohoto velmi důležitého úseku dálnice D35, připravilo ŘSD prakticky okamžitě novou veřejnou soutěž. Zadávací řízení bylo zahájeno 20. srpna odesláním oznámení o zahájení veřejné zakázky do Věstníku veřejných zakázek a Úředního věstníku EU. Otevírání nabídek lze očekávat 29. 10. Všechny zákonem předepsané kroky tendru chce ŘSD ČR projít tak, aby stavbu bylo možno začít realizovat hned se začátkem stavební sezóny 2019.

„Ředitelství silnic a dálnic v mezičase mimo jiné dokončí záchranný archeologický výzkum, což umožní zkrátit původní lhůty výstavby o 12 měsíců oproti zrušené soutěži a tím minimalizovat časové ztráty, abychom mohli úsek mezi Opatovicemi nad Labem a Časy zprovoznit současně se sousedním úsekem Časy – Ostrov, což by znamenalo dohromady více než 27 kilometrů“, konstatoval k novému výběrovému řízení generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.D35 Opatovice nad Labem - Časy

Hlavní trasa:
délka: 12 610 m
kategorie: R 25,5/120
plocha vozovek: 245 211 m2
počet stavebních objektů: 259
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist