Alexandra Janoušek Kostřicová "> RegioJet rozjíždí největší nábor strojvedoucích v historii. Reaguje tím na plánovanou expanzi - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/regiojet-rozjizdi-nejvetsi-nabor-strojvedoucich-v-historii.reaguje-tim-na-planovanou-expanzi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

RegioJet: RegioJet rozjíždí největší nábor strojvedoucích v historii. Reaguje tím na plánovanou expanzi

20. března 2024 | RegioJet
Autor: Alexandra Janoušek Kostřicová, tel: 777 728 082
RegioJet, největší soukromý železniční dopravce ve střední Evropě, oznámil plány na rozšíření svého týmu strojvedoucích. Toto rozhodnutí přichází v reakci na nadcházející expanzi a spuštění nových tras v roce 2024. S cílem posílit své řady, RegioJet hledá 15 až 20 nových strojvedoucích, kteří se připojí k jeho dynamickému týmu v rámci růstu a rozvoje společnosti. Nově přijatí strojvedoucí mohou očekávat počáteční mzdu minimálně 53 000 Kč, zajištění pravidelných směn a dlouhodobou kariérní perspektivu v rámci rychle se rozvíjející společnosti v oblasti železniční dopravy.

"Rozvoj nových železničních linek a rozšiřování služeb vyžaduje neustálý nábor nových strojvedoucích, což je v následujících letech 2024 až 2026 naše klíčová priorita,” říká Jana Skalická, HR ředitelka společnosti RegioJet.


Otevření dveří novým příležitostem

RegioJet nabízí šance jak zkušeným profesionálům, tak nováčkům na trhu práce, kteří stojí na prahu své kariéry a chtějí získat potřebné dovednosti a kvalifikace. Pro začátečníky nabízí RegioJet ucelený výcvikový program, který zahrnuje využití certifikovaných železničních simulátorů pro praktický trénink a zajišťuje, že jsou adekvátně připraveni na svou roli. V programu se nyní nachází devět účastníků s průměrným věkem 27 let, což odráží silný zájem mladé generace o kariéru v tomto sektoru.


Zaměření na rozvoj a podmínky práce

RegioJet klade důraz na rozvoj a zlepšování pracovních podmínek svých zaměstnanců. Kromě konkurenčního platového ohodnocení nabízí společnost také pět týdnů dovolené, benefitní program cafeteria a pravidelnou dodávku čerstvého ovoce na pracoviště, aby podpořila dobrou pracovní atmosféru a pohodu zaměstnanců.


Inovace ve výcviku

RegioJet se vyznačuje inovativním přístupem k výcviku svých strojvedoucích, využíváním certifikovaných železničních simulátorů pro realistické tréninkové scénáře. Tato pokročilá technologie, doplněná o zavedení tabletů v lokomotivách pro snadný přístup k informacím, podstatně zlepšuje efektivitu a zvyšuje bezpečnost provozu. Instalace tabletů navíc zajišťuje, že strojvedoucí mají všechny potřebné informace pohodlně a přehledně k dispozici.

RegioJet rozpoznává důležitost řešení nedostatku kvalifikovaných strojvedoucích – výzvy, která stojí před mnoha specializovanými obory. “Proto je zásadní, abychom se zaměřili nejen na nábor nových talentů, ale také na jejich kvalitní výcvik a rozvoj. Naše výcvikové programy jsou navrženy tak, aby odpovídaly nejnovějším standardům a připravovaly uchazeče na všechny aspekty práce strojvedoucího,” doplňuje Jana Skalická.

Více informací naleznou zájemci na webu RegioJetu nebo na personalista@regiojet.cz

O společnosti RegioJet:
RegioJet a.s. je ryze českou společností a patří k největším soukromým provozovatelům železniční a autobusové dopravy ve střední Evropě. Vznikla v roce 2009 jako dceřiná společnost STUDENT AGENCY zakladatele Radima Jančury. Od roku 2011 provozuje RegioJet pravidelnou osobní železniční dopravu. Společnost RegioJet a.s. se umístila na 4. místě v žebříčku 100 obdivovaných firem České republiky roku 2023. Pravidelně se umisťuje na nejvyšších příčkách v žebříčku Top Zaměstnavatelé v kategorii Doprava & Logistika. V roce 2024 se umístila na druhém místě v této prestižní studii.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist