https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/regiojet-zahajil-provoz-low-cost-tridy-na-vlacich-z-brna-ceny-jizdenek-na-trase-brno-praha-zacinaji-na-140-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

RegioJet: RegioJet zahájil provoz low-cost třídy na vlacích z Brna. Ceny jízdenek na trase Brno – Praha začínají na 140 Kč

20. února 2017 | RegioJet
Nová třída low-cost ve vlacích RegioJet je aktuálně již v prodeji na vybraných vlakových spojích z Brna do Prahy, stejně jako z Brna do Bratislavy a do dalších míst, kde vlaky po své trase z a do Brna zastavují.

Aktuálně tak například u spojů s odjezdem z Brna v 7.09 hodin a s příjezdem do Prahy v 9.42 a v opačném směru pak s odjezdem z Prahy v 15.19 hodin a příjezdem do Brna v 17.51 začínají ceny jízdenek ve třídě low-cost na 140 Kč. Z Brna do Bratislavy a zpět pak ceny začínají na 144 Kč. V případě, že zákazník cestuje z Bratislavy do Prahy nebo v opačném směru, pořídí jízdenku do třídy low-cost za cenu 280 Kč. Nepotřebuje přitom žádný slevový průkaz či Kreditovou jízdenku.

Jedná se o zahájení provozu třídy low-cost a RegioJet bude vozy ve třídě low-cost postupně rozšiřovat na další spoje a na další trasy.

„Reagujeme na rozšíření poptávky ze strany těch cestujících, kteří jednoznačně preferují nejvýhodnější cenu a nevyžadují během cesty standardní servis – spíše je pro ně nabídka občerstvení ze strany palubního personálu rušivá,“ říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet a dodává: „Naše vlaky jezdí na rozdíl od ČD bez provozních dotací a ceny máme nastaveny tak, abychom byli schopni zajistit ziskový provoz tím, že právě různými cenovými nabídkami oslovíme celé spektrum zákazníků,“ dodává Radim Jančura.

V rámci ceny jízdenky ve třídě „low-cost“ dostávají cestující zdarma během cesty služby v následujícím rozsahu:
* rezervace místa k sezení
* balená voda Rajec na úvod cesty
* nabídka denního tisku ze samoobslužných polic
* připojení k wifi internetu zdarma
* připojení k portálu palubní zábavy s možností sledování filmů či poslechem hudby

Za tento rozsah služeb zaplatí cestující o 20 % nižší cenu oproti tarifu ve třídě STANDARD. Nepotřebují ani Kreditovou jízdenku. Pokud si ji vyřídí, tak mají z ceny low-cost ještě další drobnou slevu a například z Brna do Prahy pak jízdenka při platbě Kreditovou jízdenkou stojí 135 Kč. Z těchto cen jsou vypočítávány také slevy pro jednotlivé tarifní skupiny zákazníků s nárokem na slevu, jako jsou žáci, senioři apod.

Ti, kdo preferují standardní servis RegioJet – včetně například kávy zdarma a nabídky dalšího občerstvení, mohou samozřejmě využít nezměněný rozsah služeb, kdy například ve třídě STANDARD začíná cena jízdenky na trase Brno – Praha u většiny spojů na 175 Kč, Brno – Bratislava na 180 Kč.


Přibližně 3,72 miliónu cestujících přepravily v roce 2016 dálkové vlaky RegioJet v České republice

Ve srovnání s rokem 2015 se jedná o nárůst počtu cestujících o více jak 600 tisíc – tedy o 20%. Tehdy vlaky RegioJet v České republice a na mezinárodních linkách na Slovensko přepravily necelých 3,1 milionů cestujících. „Podobný růst očekáváme také v letošním roce, kdy vlaky RegioJet jezdí na nových linkách na trase z Prahy do Brna, Břeclavi či Bratislavy. Od 26. února pak budeme posilovat také naše spojení Prahy s Košicemi a nabídneme denně již třetí pár spojení na této populární trase. Jízdenky už jsou také v prodeji a ceny začínají na 280 Kč“. říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet a Holdingu STUDENT AGENCY.

Také v roce 2017 počítá RegioJet s dalším rozšiřováním svých kapacit díky nasazování dalších vozů do provozu a současně díky posilování počtu spojů.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist