Alexandra Janoušek Kostřicová "> RegioJet zavádí nové přímé spojení Prahy a Zakarpatské oblasti - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/regiojet-zavadi-nove-prime-spojeni-prahy-a-zakarpatske-oblasti
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

RegioJet: RegioJet zavádí nové přímé spojení Prahy a Zakarpatské oblasti

15. března 2024 | RegioJet
Autor: Alexandra Janoušek Kostřicová, tel: 777 728 082
Společnost RegioJet, největší soukromý železniční dopravce ve střední Evropě, ohlašuje další rozšíření svého mezinárodního působení a zavádí nové přímé spojení Prahy a ukrajinského Čopu, brány do Zakarpatské oblasti, a to už od středy 27. března. Prodej jízdenek byl již zahájen.

Nové spojení Praha-Košice-Čop bude vedle linky Praha-Přemyšl další alternativou, jak cestovat bez přestupu pohodlným nočním spojem až na ukrajinskou hranici s možností přestupu na spoje ukrajinských železnic. Největší výhodou tohoto spojení je snadné překročení hranice mezi Slovenskem a Ukrajinou, kdy není nutné, jako v případě autobusů, čekat v několikahodinových kolonách na hranicích, které znamenají nevyzpytatelné prodloužení jízdní doby. Pro cestující to znamená zásadní zvýšení komfortu při cestování a zároveň velmi rychlé a spolehlivé spojení. Zároveň se jedná o první stoprocentně komerční spoj mezi Evropskou Unií a Ukrajinou.

Nové spojení rozšiřuje přístup k ukrajinské železnici, čímž se otevírá prostor pro snazší cestování mezi Českou republikou, Slovenskem a Ukrajinou. Zároveň přináší na tuto relaci větší pohodlí díky lůžkovým vlakům a široké škále služeb zahrnutých v ceně jízdenky. Zdarma cestující dostanou snídani, večeři a další služby, na které jsou na palubě žlutých vlaků již zvyklí, jako bezplatná WiFi, nebo káva a voda zdarma během cesty. Tímto spojením dochází k významnému zlepšení komfortu cestování do Zakarpatské oblasti, oproti dosavadnímu a méně pohodlnému způsobu cestování autobusem.

RegioJet rozšíří svou síť spojení tím, že k nočním spojům na stávající lince Praha - Košice přidá přímé vozy, které budou z Košic dále pokračovat až do ukrajinského města Čop, který slouží jako přestupní uzel při cestování na Ukrajinu. První spoj pojede v trase Praha (21:38) - Košice (6:38) - Čop (9:35 našeho času, resp. 10:35 ukrajinského času) ve středu 27. března 2024. V opačném směru z Čopu (17:35 ukrajinského času, resp. 16:35 našeho času) přes Košice (20:14) do Prahy (5:57) vyjede první vlak ve čtvrtek 28. března 2024. Vlak pojede denně.

„Velice nás těší, že můžeme zákazníkům nabídnout při cestování na Ukrajinu, konkrétně do Zakarpatské oblasti, další alternativu. Kromě stávajícího nočního vlaku Praha - Přemyšl, znamená toto každodenní spojení další možnost jak cestovat na Ukrajinu přímo a komfortně v lůžkových vozech, které představují oproti autům nebo autobusům nesrovnatelné pohodlí,” říká Jakub Svoboda, výkonný ředitel vlakové dopravy RegioJet.

Nově zavedené přímé spojení nabídne cestujícím výběr mezi pohodlnými lůžkovými a sedačkovými vozy, což umožní každému vybrat si svůj ideální způsob cestování. Kapacita bude na začátku 3 vozy. V prodeji jsou 2 lůžkové vozy s třídami Lůžko, Lůžko ženy a Lůžko vlastní kupé. Současně na každém spoji pojede jeden sedačkový vůz ve třídě Standard.

Ceny jízdenek se pohybují od 459 Kč (18,9 eur) za sedačku nebo od 740 Kč (30,9 eur) za lůžko, přičemž v ceně je zahrnuta široká nabídka palubních služeb. Mezi tyto služby patří nejen místenka, ale i balená voda, káva, snídaně, večerní občerstvení a přístup k internetu. RegioJet nedávno obohatil snídaňové menu o set obsahující croissant, pečivo, máslo a džem, zatímco večerní občerstvení nyní nabízí širší výběr, včetně džusu, plněného croissantu, bulguru s kuřecím masem či kuřecího sweet and sour s rýží. Vzhledem k celním proceduram je však nutné počítat s přerušením cateringu na úseku Košice - Čop - Košice. Na rozdíl od autobusů poskytují lůžkové vozy RegioJet významně vyšší úroveň komfortu. Zejména při dlouhých cestách se tak noční vlaky RegioJet stávají lákavou alternativou k méně pohodlné autobusové dopravě, přičemž umožňují cestujícím odpočinek v leže bez nepříjemného otřásání, které je běžné při cestě autobusem.


RegioJet přepravil přes 230 000 cestujících na lince Praha-Přemyšl v roce 2023

V roce 2023 přepravil RegioJet na lince Praha-Přemyšl více než 230 000 cestujících mezi Ukrajinou a Evropskou unií. Tento úspěch potvrzuje, že poptávka po přepravě mezi Ukrajinou a EU je jednou z nejrychleji rostoucích, s nárůstem počtu cestujících o 60 % oproti roku 2022. Zájem o vlaky společnosti RegioJet na Ukrajinu byl vysoký, spoje dosahovaly průměrné obsazeností 85 %.


Největší humanitární pomoc v Evropě

RegioJet v reakci na výzvu kyjevského starosty Vitalije Klička, spustil 1. března 2022, pouhých pět dní po vypuknutí války, vlaky na Ukrajinu jako součást rozsáhlé humanitární akce. Ve spolupráci s organizací Člověk v tísni začal bezplatně přepravovat ukrajinské občany do České republiky, zvláště matky s dětmi, a zpět na Ukrajinu odvážet humanitární pomoc. Následně rozšířil své služby o noční vlaky spojující Českou republiku přes Polsko s Lvovem a Kyjevem ve spolupráci s Ukrajinskými železnicemi, aby vyhověl potřebám ukrajinských rodin vracet se domů. V květnu roku 2023 RegioJet ještě rozšířil nabídku cílových stanic na Ukrajině, když přidal velká města jako Dnipro, Záporoží, Poltava a Charkov, čímž pokryl až polovinu území země. Zavedením spoje Praha-Přemyšl posunul RegioJet část cestujících z autobusů a aut na ekologičtější železnici a nabídl přitom rychlejší cestu a výrazně vyšší pohodlí lůžkových vozů za cenu, která je přibližně na polovině oproti autobusovým jízdenkám. Tímto krokem se vlaky RegioJet staly předním poskytovatelem humanitární pomoci v Evropě a významným hráčem v zlepšování dostupnosti a komfortu cestování mezi Českou republikou a Ukrajinou.


O společnosti RegioJet:
RegioJet a.s. je ryze českou společností a patří k největším soukromým provozovatelům železniční a autobusové dopravy ve střední Evropě. Vznikla v roce 2009 jako dceřiná společnost STUDENT AGENCY zakladatele Radima Jančury. Od roku 2011 provozuje RegioJet pravidelnou osobní železniční dopravu. Společnost RegioJet a.s. se umístila na 4. místě v žebříčku 100 obdivovaných firem České republiky roku 2023. Pravidelně se umisťuje na nejvyšších příčkách v žebříčku Top Zaměstnavatelé v kategorii Doprava & Logistika. V roce 2024 se umístila na druhém místě v této prestižní studii.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist