https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/regiojet-zkracuje-jizdni-dobu-autobusu-mezi-prahou-a-berlinem-o-15-minut
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

RegioJet: RegioJet zkracuje jízdní dobu autobusů mezi Prahou a Berlínem o 15 minut

6. března 2017 | RegioJet
Jízdní doba mezi autobusovým nádražím Praha - Florenc a stanicí Berlín Südkreuz, což je současně také vlakové nádraží s přípojem na linky městské železnice (S-Bahn) a další spoje s nejlepší dostupností do centra bude nově činit u nejrychlejších spojů 4 hodiny 15 minut. Na trase Praha - Drážďany to pak bude od 1 hodiny 55 minut.

Autobusy se tak stanou rychlejší na trase z Prahy do Berlína než aktuální vlakové spoje, které rovněž zajišťují spojení mezi Prahou a železniční stanicí Berlín Südkreuz a jejichž jízdní doba činí 4 hodiny 22 minut. Současně autobusy nabízejí většinou výhodnější ceny pro cestování mezi oběma metropolemi a současně další palubní servis, jako je denní tisk zdarma, horké nápoje zdarma, možnost sledování filmů či poslechu hudby z individuálních obrazovek v sedačkách a příjem internetu zdarma na území České republiky.

Zkrácení jízdních dob navazuje na analýzu jízdních dob po otevření zbývajícího úseku dálnice D8 v závěru loňského roku.

Linka Praha - Berlín je jedna z nejúspěšnějších mezinárodních linek autobusů RegioJet. Dopravce na ní v loňském roce přepravil téměř 220 tisíc mezinárodních cestujících, což představuje meziroční nárůst téměř o 15 %.
Dalších 54 tisíc cestujících (nárůst o 519 %) cestovalo jako vnitrostátní cestující na vnitroněmeckém úseku Drážďany - Berlín, kde autobusy RegioJet stále více a více rozšiřuji počty cestujících, kteří dávají i ve vnitrostátní německé autobusové dopravě přednost službám a žlutému servisu RegioJet.

RegioJet provozuje spoje mezi Prahou a Berlínem až 8x denně v každém směru a nasazuje na ně nejnovější autobusy Irizar I8.
tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist