https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/regionalni-sitove-jizdenky-cd-pro-kralovehradecky-kraj-a-polske-prihranici-nove-plati-i-v-autobusech-nachod-kudowa-zdroj
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

České dráhy: Regionální síťové jízdenky ČD pro Královéhradecký kraj a polské příhraničí nově platí i v autobusech Náchod – Kudowa Zdrój

29. ledna 2020 | České dráhy
Od prosincové změny jízdních řádů rozšířily České dráhy ve spolupráci se společností CDS Náchod možnost využití regionálních síťových jízdenek platných v Královéhradeckém kraji a sousedním Dolnoslezském vojvodství. Celodenní a Skupinové víkendové jízdenky ve variantách pro Královéhradecký kraj a polské příhraničí nově platí také v autobusové lince Náchod aut. st. – Kudowa Zdrój dw. kol. Díky tomu vznikají nové vazby mezi vlaky obou železničních dopravců.

Celodenní jízdenka + Polsko region Královéhradecký platí ve 2. vozové třídě všech vlaků Českých drah v Královéhradeckém kraji, v regionálních vlacích dopravce Koleje Dolnośląskie a nově v autobusech dopravce CDS Náchod v úseku Náchod aut. st. – Kudowa Zdrój dw. kol. a zpět. Cestující si je můžou pořídit za 279 Kč. Stejný rozsah platnosti i použití má Skupinová víkendová jízdenka + Polsko region Královéhradecký, kterou může využít skupina až 2 dospělých a 3 dětí do 15 let, a to v sobotu, neděli nebo svátek. V prodeji je za 359 korun.

Toto propojení Královéhradeckého kraje s Dolnoslezským vojvodstvím mohou využívat i cestující z přilehlých krajů, zejména ze Středočeského a Pardubického, pokud si zakoupí z výchozí stanice jízdenku do prvních stanic zahrnutých do obvodu platnosti obou regionálních jízdenek a následně na ní navážou jednou z uváděných nabídek.

Autobusová linka je zajištěna od železniční stanice Náchod k nádraží Kudowa Zdrój. Díky rozšíření platnosti jízdenek si cestující můžou naplánovat např. výlet do Kladska (Klodzka), Vratislavi (Wroclawi), Jelení Hory (Jeleniej Góry) nebo až do Zhořelce (Zgorzelce) či se přes Jakuszyce vrátit na území ČR do Harrachova.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist