https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rekonstrukce-cistiren-odpadnich-vod-na-predni-kopanine-ve-vinori-a-ve-kbelich
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Hl. město Praha: Rekonstrukce čistíren odpadních vod na Přední Kopanině, ve Vinoři a ve Kbelích

24. července 2023 | Hl. město Praha
Pražští radní na dnešním jednání schválili smlouvy o spolupráci s Pražskou vodohospodářskou společností, a.s., které zajistí rekonstrukce čistíren odpadních vod v pražských částech Přední Kopanina, Vinoř a Kbely.

„Schválili jsme tři velmi důležité tisky, které se týkají obnovy tolik potřebné odpadní soustavy v hlavním městě. Konkrétně jsme posunuli klíčové projekty rekonstrukcí a rozšíření pobočných čistíren – ČOV Přední Kopanina, ČOV Vinoř a ČOV Kbely. Prostřednictvím Pražské vodohospodářské společnosti zvýšíme nedostatečné kapacity, modernizujeme technologie a umožníme napojení stávajících a nových objektů na kanalizace, tím umožníme další rozvoj infrastruktury v těchto lokalitách,“ říká Michal Hroza, pražský radní pro oblast infrastruktury.

V případě Čistírny odpadních vod Přední Kopanina se jedná zejména o výstavbu dvou nových biologických linek, včetně technologií, dále o nový objekt chemického hospodářství, nové trubní a kabelové rozvody a další. Rovněž ve Vinoři zahrnuje investiční akce dvě nové biologické linky a úpravu stávajícího kalového hospodářství, včetně technologií.

Čistírnu odpadních vod ve Kbelích čeká celková obnova, která bude v první etapě obsahovat výstavbu dvou nových biologických linek, včetně technologií, dále objekt dezodorizace a zastřešení objektů s produkcí látky obtěžující zápachem. Ve druhé etapě pak přibude třetí biologická linka, včetně technologie.

Rekonstrukce čistíren zvýší jejich kapacity, zvýší kvalitu vyčištěných odpadních vod, umožní napojení stávajících a nových objektů na kanalizaci, a tím se umožní další rozvoj daných oblastí Prahy.

„Jsem rád, že se nám tímto daří naplňovat koncepci Studie 2028 - Modré knihy pražského vodárenství a rozšiřujeme kapacity a zlepšujeme kvalitu ve vodohospodářské oblasti tak, abychom řádně pečovali o vodní blahobyt, ve kterém v Praze žijeme,“ uzavírá Michal Hroza, pražský radní pro oblast infrastruktury.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist