Adam Rázek "> Rekonstrukce historického pivovaru v Janovicích přivítá dobrovolníky z celého světa - Ekolist.cz
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rekonstrukce-historickeho-pivovaru-v-janovicich-privita-dobrovolniky-z-celeho-sveta
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

INEX - Sdružení dobrovolných aktivit: Rekonstrukce historického pivovaru v Janovicích přivítá dobrovolníky z celého světa

25. června 2024 | INEX - Sdružení dobrovolných aktivit
Autor: Adam Rázek, tel: 733 266 090
Janovice u Rýmařova (25. 6. 2024) – V Janovicích u Rýmařova proběhne od 28. června do 11. července 2024 mezinárodní dobrovolnický projekt nazvaný Heartbeats for Historical Brewery. Tento projekt je zaměřen na rekonstrukci historického pivovaru a jeho přeměnu na kulturní centrum pro místní komunitu. Na projektu se budou podílet dobrovolníci z různých zemí, kteří budou společně pracovat na obnově kulturní památky a podpoře udržitelného rozvoje.

Workcamp se uskuteční v historickém pivovaru v Janovicích a nabídne účastníkům jedinečnou příležitost přispět k obnově více než 250 let staré budovy. Hlavním úkolem dobrovolníků bude rekonstrukce historické zdi bývalých stájí, která je klíčovým prvkem zahrady pivovaru. Kromě toho se dobrovolníci budou podílet na čištění sklepů, odstraňování dřevin kolem objektu a dalších údržbových pracích. Projekt také zahrnuje vzdělávací workshop zaměřený na rekonstrukci kamenných zdí.

"Místo konání jsem již navštívil v rámci přípravné návštěvy a s druhou vedoucí jsme rádi, že můžeme přispět k rozvoji vzdáleného regionu. Pro nás i ostatní dobrovolníky to bude smysluplná práce a určitě se i něco nového naučíme," říká Adam Rázek, vedoucí workcampu. Účastníci workcampu budou ubytováni přímo v pivovaru, kde si budou společně vařit. Volný čas mohou strávit návštěvou místních historických a kulturních pamětihodností, výlety do okolní přírody či relaxací v horském prostředí Jeseníků.

Nezisková organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, z. s. (INEX) se mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním zabývá od roku 1991. Ve spolupráci s místními partnery je na letošní sezónu naplánováno 26 workcampů po celém území ČR. Zastoupeny jsou projekty na obnovu kulturně-historických památek, ekologii, pomoc místním komunitám a práci se znevýhodněnými lidmi a seniory. Do Česka takto každoročně přijíždí přibližně 300 zahraničních dobrovolníků z celého světa. INEX zároveň vysílá české dobrovolníky na obdobné projekty do zahraničí. Financování INEXu je vícezdrojové a závislé i na příspěvcích od individuálních dárců a firem. Více informací o možnostech podpory sdružení.
Adam Rázek, tel: 733 266 090
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

 
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist