https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/rekonstrukce-vaclavskeho-namesti-pocita-s-tramvajemi
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

Strana zelených Praha: Rekonstrukce Václavského náměstí počítá s tramvajemi

24. října 2019 | Strana zelených Praha
Jednou z celopražských priorit Zelených je rozšiřování tramvajových tratí. Mezi těmi plánovanými hrají zásadní roli tratě v centru města: přes Václavské náměstí, kolem Hlavního nádraží a přes Hradební korzo. Ty totiž zásadním způsobem pomáhají zkapacitňovat celý systém tramvajové dopravy a navíc pomáhají rehabilitovat dlouhé roky chřadnoucí významná veřejná prostranství Václavského náměstí a předprostoru Hlavního nádraží.

Nyní s radostí konstatujeme, že jsme realizaci navrátu tramvajového provozu do horní části Václavského náměstí v souladu se snahou o rehabilitaci náměstí a okolí prozatím nejblíže. Na tom má zásadní podíl změna ve vedení Prahy 1, kde jsou Zelení historicky poprvé členy koalice a starají se v prvé řadě o vše související s životním prostředím.

Podle magistrátní tiskové zprávy začne rekonstrukce spodní části Václavského náměstí již v příštím roce, horní část pak v roce 2022 a tramvají bychom se zde mohli svézt v roce následujícím.

Možná se ještě ptáte, jak to bude s vjezdovými rampami do garáží ve spodní části: nuže, vězte, že ty jsou díky současnému vedení Prahy 1 nadobro minulostí.

Mezi klíčové prvky rekonstrukce Václavského náměstí patří navrácení tramvajové trati z Vinohradské ulice, které zásadně odlehčí přetížené Ječné, nové stromořadí, samostatný cyklopruh a pěší promenáda v centrální části.

A mimochodem, do doby, než dojde k rekonstrukci, se tu staráme spolu s koordinátorkou z místního spolku o zásadní zlepšení úklidu a pořádku.
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist