https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/tiskove-zpravy/revize-standardu-cfcs-verejne-konzultace
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tiskové zprávy

PEFC Česká republika z.s.p.o.: Revize standardů CFCS - veřejné konzultace

Sdružení PEFC Česká republika zahájilo dne 2. 2. 2016 veřejné konzultace k dokumentům národního systému certifikace lesů.
Po přípravě revidovaných národních standardů trvale udržitelného hospodaření v lesích podle mezinárodních požadavků PEFC (Program pro vzájemné uznávání lesních certifikačních schémat) otevírá sdružení PEFC Česká republika proces jejich veřejného připomínkování.
Cílem veřejného připomínkování je umožnit jednotlivcům, laické a odborné veřejnosti, jakož i všem zájmovým skupinám aktivně se zapojit do procesu tvorby dokumentace Českého systému certifikace lesů (CFCS), který definuje základní principy a požadavky trvale udržitelného hospodaření v lesích v České republice. Proces revize CFCS byl zahájen 16. 9. 2015 s cílem implementovat nové vědecké poznatky, závěry mezinárodních úmluv vztahujících se k obhospodařování lesů, změny vyplývající z požadavků mezinárodní Rady PEFC a národní legislativy, jakož i praktické zkušenosti z dosavadního využívání národního certifikačního systému.
Návrh revidované dokumentace CFCS určený na veřejné konzultace je výsledkem práce členů technické komise zastupujících různé zájmové skupiny. Práce technické komise vychází ze schválených postupů a je založena na konstruktivní diskusi s cílem doporučit na veřejné připomínkování dokumenty CFCS přijaté na základě dohodnutého principu konsensu.
Dokumenty učené k veřejné konzultaci jsou dostupné na webu www.pefc.cz. Připomínky, návrhy a komentáře k předloženým dokumentům je možné zasílat do 3. 4. 2016 prostřednictvím zveřejněných formulářů elektronicky na info@pefc.cz nebo písemně na adresu sdružení PEFC Česká republika, Bělohorská 274/9, 169 00 Praha 6.
Stanislav Slanina tisknout poslat
 twitter
Tento článek patří do kategorie |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist